אל תהפוך קורבן לפשע מחשבים – עקרונות שיעזרו לך לשמור על בטיחותך וחפציך

אנשים מאחסנים מידע יקר על המחשבים שלהם בכל מיני פורמטים כמו מסמכים, תמונות, צליל ווידאו. מה אם מישהו היה יכול להתגנב אל המחשב שלך עם או בלי שאתה שם ותגנוב את המידע הזה? ובכן, האקרים, פריקים, קרקרים ואפילו הטרנים ביותר של עברייני מחשב מסוגלים להיכנס לחייכם האישיים ולגרום לעולם של צרות קפדניות. מאמר זה יספק למשתמש הכללי עקרונות שמטרתם לפתח הרגלי מחשב בטוחים כדי למנוע מפושעים כאלה אפילו את ההזדמנות לגשת למידע בלתי חוקי. נתחיל מהעיקרון הראשון, כלל זהב לבטיחות באינטרנט.

אם זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי – זה כך! הונאות דואר אלקטרוני קורות מדי יום למיליוני משתמשי מחשב. סביר להניח שדואר אלקטרוני שמגיע מנסיך אפריקאי שמשאיר את הונו באמון שלך אינו המקרה האמיתי. יש מגוון רחב של הונאות כאלה שיבטיחו אושר ועושר נצחי מעבר לחלומותיך המפנקים ביותר, או שאולי מדובר בפריט במחיר גבוה שהוא "בחינם". בדרך כלל הצעות אלה טובות מכדי להיות אמיתיות, לכן עדיף פשוט להתרחק מכולן.

אל תוריד אותו אלא אם אתה בטוח. זהו כלל אצבע טוב להוריד רק את מה שאתה צריך – ורק מאתרים מהימנים. זה שאתר מקושר לאתר מהימן לא תמיד אומר שהתוכן של צד שלישי הוא מהימן גם כן. הימאס מהורדות כמו תוכנות freeware, תוכנות ניסיון, רכיבי codec מאתרי צד שלישי, ובמיוחד קבצים מצורפים לדואר אלקטרוני או הודעות מיידיות עם קבצים מצורפים. לעולם אל תוריד משהו מאיפשהו שאתה לא סומך עליו ב 100%. הורדות מאתרים מוצלים בדרך כלל משמעו שתזדקק לתוכנית ריגול או הסרת וירוסים בעתיד הקרוב.

לִשְׁמוֹר מִצווֹת. דיוג הופך למונח אבטחה פופולרי באינטרנט. כדי לפרק את זה, זה אומר שמישהו מרמה אותך לתת לו את הסיסמה שלך. שימו לב תמיד מה כתובת האתר של הביקור שלכם. 'Phishers' אוהבים להחליף אותיות של אתרים פופולריים באותיות או מספרים אחרים שגורמים לאתר השקר להיראות זהה לאתר האמיתי שאליו אתה מנסה לגשת. לדוגמה, אתר אינטרנט המשתמש באות "l" יכול בקלות להיות מזויף באמצעות המספר "1".

אין לגשת לנתונים פרטיים במחשבים ציבוריים. למשתמש מחשב זדוני זה יכול להיות כל כך קל להתקין קובץ שיכול להקליט כל אחת מההקשות שאתה מבצע במחשב שבו אתה משתמש. חושב על המידע שאתה יכול לספק להם? שמות משתמש, סיסמאות, הודעות דוא"ל או הודעות פרטיות, והרשימה נמשכת. בנוסף, לעולם אל תשמור את הסיסמה או את כתובת הדואר האלקטרוני שלך במחשב ציבורי כלשהו, ​​גם אם יש לה הודעת התחברות. מידע זה נשמר פנימית בדפדפן אשר ניתן יהיה לאחזר במועד מאוחר יותר. ואחרון, אבל בהחלט לא פחות חשוב, אל תקנו באינטרנט במחשבים ציבוריים. פרטי כרטיס האשראי הם אחד הפרטים המבוקשים ביותר בעולם התחתון הפלילי.

ביצוע עקרונות פשוטים לשימוש יכול לחסוך לך הרבה זמן, כסף ולחץ. אז זכור את ארבעת העקרונות המתוארים במאמר זה, ויהיה לך אחד על פושעי המחשב שינצל אותך אם היית נותן להם את ההזדמנות לעשות זאת.Source by John Hallquist

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.