אפקטים של מדיה חברתית

מדיה חברתית

מדיה חברתית היא שילוב של ערוצי תקשורת מקוונים המחויבים לקלט, קבוצה, תקשורת, שיתוף מידע ומערכות יחסים. סוגים שונים של יישומים ואתרים המוקדשים לרשתות חברתיות, בלוגים, פורומים, וויקי וסימניות חברתיות יוצרים את סוגי המדיה החברתית השונים. הסוגים הנפוצים ביותר הם Facebook, YouTube, Google+, WhatsApp, Twitter, QQ, WeChat, Qzone, OLX, Instagram, LinkedIn, Tumblr, Skype, Viber, Snapchat, Pinterest, MySpace, Meetme, Meetup, Mixi, Tout, Douban, Flickr , Buzznet, Wehearit ו- Friendster באתרים חברתיים אלה יש כ- 100,000,000 משתמשים רשומים. למרות שקיימים סוגים שונים של מדיה חברתית הם משתמשים בתכונות נפוצות רבות כגון הצרכנים יוצרים פרופילים מוכווני שירות לאתר וליישומים המתוכננים ומתוחזקים על ידי ההתאחדות. החומר שנוצר על ידי משתמשים, כגון תמונות דיגיטליות, פוסטים, סרטונים, הערות ונתונים המשותפים באמצעות ממשקים מקוונים. כל סוגי המדיה החברתית הינם יישומי אינטרנט אינטראקטיביים המאפשרים צמיחה של רשתות חברתיות מקוונות על ידי קישור פרופיל משתמש לאלה של אנשים או קבוצות אחרות.

משתמשים בדרך כלל יוצרים קשר עם מתקני מדיה חברתית באמצעות כלים מבוססי אינטרנט במחשבים, או באמצעות הורדות שירותי יישומי אינטרנט לטלפונים הסלולריים שלהם, באמצעות שירותים אלה, משתמשים יכולים לייצר פלטפורמות המשתפות פעולה מאוד באמצעותן אנשים, קבוצות ומפעלים יכולים לפלח, ליצור יחד, להתווכח ולשנות נתונים שנוצרו על ידי משתמשים או תוכן שנבנה מראש המוצג באינטרנט. הם מציגים שינויים ניכרים ורווחים בתקשורת בין עסקאות, מוסדות, חברות ואישים. זה שינה את התקשורת בין האנשים למפעלים גדולים. חוקרים חוקרים את השינויים הללו וטכנולוגיות חדשות מוצגות כתוצאה משינויים אלה. הוא שונה מהמדיה המודפסת והאלקטרונית המסורתית בהיבטים שונים, כגון אחיזה, לקוח, ערך, טווח הגעה, התרחשות, אינטראקציה, שימוש, קרבה ועמידות. ערוציו פועלים במצב שידור דיאלוגי ואילו מדיה בסגנון ישן השתמשה במצב שידור מונולוגי.

פייסבוק נמצאת בשימוש נרחב בכל המדינות, 84 אחוזים מהצעירים האמריקאים הם המשתמשים בה. כמעט ל -60 אחוז בני נוער יש פרופילים של מדיה חברתית, רוב האנשים מבלים מינימום שעתיים מדי יום באתרי רשתות חברתיות והזמן הניתן באתרים אלה גדול מהזמן המושקע באתרים מסוג אחר. הזמן הכולל שבילה באתרים חברתיים בארצות הברית עמד על 66 מיליארד דקות בשנת 2012 כעת הגיע ל -121 מיליארד דקות. זה הפך למקור של לקוחות פוטנציאליים מקצועיים ורווחים כספיים.

לרשתות החברתיות יש הרבה השפעות טובות ורעות. זה נותן סיכוי לקשר עם קבוצות בפועל או וירטואליות, וזהו כלי פרסום אמיתי לעסקים, למממנים, למוסדות צדקה, כמו גם לקבוצות תמיכה, פוליטיקאים ומנהלות. השימוש המהותי בו מוכח גם כגורם לעצב, בריונות ברשת ורדידות ברשת.

איננו יכולים להגדיר את המדיה החברתית לפי יכולתה להביא אנשים יחד, על פי תיאור זה טלגרף וטלפון יכולים להיות סוגיו, למעשה מדיה חברתית משמשת בדרך כלל לביטוי אתרי רשתות חברתיות כגון: פייסבוק, טוויטר, לינקדאין, פינטרסט, סנאפצ'ט, אינסטגרם ו- Wechat מאפשרת להשתמש בהם כדי להפוך את הפרופילים הפרטיים שלהם לשיתוף רעיונות, תמונות, סרטונים, לדבר אחד עם השני ולעדכן אחד את השני בדברים, אירועים והתרחשויות חדשים בזמן שהם עושים את מעשיהם היומיומיים ואת עבודותיהם השגרתיות.

ייחודיות המדיה החברתית-התוכן מתפשט כמו וירוס

לפעמים תכנים המתפרסמים באתרים חברתיים עלולים להתפשט כמו וירוס ברשתות חברתיות. המשתמשים ישתפו מחדש את התוכן שפרסם משתמש אחר לרשת החברתית שלו, וכתוצאה מכך שיתוף נוסף. פוסטים כמו פיצוץ פצצה אטומית בצפון קוריאה, חדשות מהירות כמו החדשות על מותו של מישל ג'קסון התרסקו בשרתי האינטרנט מכיוון שחדשות אלה חולקו במהירות ושיתפו מחדש אנשים המשתמשים באתרי רשתות חברתיות. זהו הרעיון של התפשטות מחלה ויראלית מאדם נגוע אחד לאנשים אחרים. כמה אנשים, קבוצות וארגונים משתמשים בהפצה ויראלית זו של חדשות כדרך פרסום יעילה.

שימוש ביישומים סלולריים

השימוש בטלפון נייד לגישה לאתרים מהווה גורם גדול בפופולריות של אתרים אלה, כעת קל יותר, פרטי וזול יותר להשתמש במדיה החברתית מבעבר, הסמארטפון הפך את האינטרנט לדבר "שימושי" מאוד לשימוש. על ידי הדור הצעיר. כעת צעירים מעבירים יותר זמן לאינטראקציות באתרי מדיה חברתית מאשר מעבירים זמן לצפייה בטלוויזיה. ניתן להגיע בקלות לכל סוג אתרים בעזרת הסמארטפון, ניתן להוסיף, לשתף, לשלוח, לקבל, לעדכן סטטוס ושיחות וידאו בקלות רבה יותר ללא שימוש במחשבים שולחניים או במחשבים ניידים. השימוש בטכנולוגיית Wi-Fi אפשר להשתמש בחיבור לאינטרנט על ידי כל בני המשפחה. כל בני המשפחה יכולים להשתמש באתרי האינטרנט על פי אהבתם וסלידיהם, גמישות הזמן והפרטיות. אפליקציות הסלולר כמו ווטסאפ, סקייפ, נמצאות בשימוש נרחב לביצוע שיחות וידאו, יוטיוב משמשת לצפייה בסרטונים, פייסבוק משמשת לשיתוף סרטונים, תמונות, טקסטים ועדכון סטטוס על ידי משתמשי הסלולר. מדיה חברתית ניידת מזכירה את השימוש במדיה במכשירי טלפון ניידים כגון סמארטפונים. יישומים ניידים מאפשרים יצירה, החלפה והפצה של תוכן שנוצר על ידי משתמשים. מיקום ורגישות בזמן הם הגורמים החשובים לגישה לרשתות החברתיות באמצעות מכשירים ניידים.

נקודת מבט עסקית

רגישות המיקום והזמן נתנה למכשירים ניידים יתרון במחשבים שולחניים בכך שהם מציעים לחברות להרחיב את עסקיהן על ידי שיווק ופרסום על ידה. ניתן להשתמש בכלים ניידים לצורך חקירה, תקשורת, התקדמות מכירות או ויתורים ותכניות צמיחת השתייכות.

מסחר אלקטרוני

אתרים חברתיים משתמשים בתוכניות חברותיות, ויוצרים שלבים שעוזרים לא פחות למשתמשים, לתעשיות ולרשתות בעזרת מסחר אלקטרוני או צריכה מקוונת. המשתמשים מפרסמים את ההערות על מוצר או שירות של חברה עם החברים והשותפים המקוונים שלהם. החברה מרוויחה מכיוון שהיא צוברת מודעות לגבי התייחסות המוצר או השירות שלהם על ידי הלקוחות. יישומים כמו Amazon.com ופינטרסט משפיעים על נטייה הולכת וגוברת בקבלה ונגישות של מסחר אלקטרוני או צריכה מקוונת.Source by Ijaz Ahmad

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.