אתר אפליקציות לנייד מול אתר מסחר אלקטרוני

אף אחד לא יכול להתעלם מהחשיבות של פלטפורמת מובייל, במיוחד עסקים של מסחר אלקטרוני שחווים זרם בביקורי לקוחות באתר שלהם מפלטפורמה ניידת. לפי מחקר שנעשה בשנת 2015, 85% מהצרכנים מעדיפים אפליקציות מובייל על פני אתרים ו -41% בעלי סמארטפונים ביצעו רכישה אחת לפחות מהסמארטפון שלהם. יתר על כן, נתח השוק העולמי של המסחר במובייל צפוי לגעת ב -70% עד 2017 ועד 2020 צפוי שההכנסות שמסחר הסלולר יניבו יהיו בסביבות 284 מיליארד דולר.

עם זאת, אין זה אומר שניתן להזניח לחלוטין את פלטפורמת האינטרנט לטובת הפלטפורמה הניידת, או שיש יישום אינטרנט פירושו שתנצל נתח שוק גדול יותר. ככל שאנשים מעדיפים את פלטפורמת הניידים לקניות במסחר אלקטרוני, מחקרים הראו גם שמבין 8.52% משתמשי שולחן העבודה שמוסיפים לעגלה, 2.78% מבצעים רכישה בפועל. מצד שני, בפלטפורמה הסלולרית שיעור ההוספה לעגלה הוא 4.7% ושיעור ההמרה הוא 80%.

1. מגיבים, ניידים או שניהם?

זה הפך להיות הכרחי עבור כל האתרים ויישומי האינטרנט להיות מגיבים או מסתגלים מכיוון שניתן לגשת אליהם משולחן עבודה, טאבלט או סמארטפון, ובעלי עסקים צריכים לעבוד עם הנחה זו תוך שהם יוצאים לחיות עם הפתרון שלהם. כמו כן, גוגל מסמנת את דירוג הדפים של פתרונות אינטרנט שאינם מותאמים לגודל המסך המשתנה. חווית המשתמש ומצגת הממשק משתנים עבור פלטפורמות שולחנות וניידים. מכאן שהטיפול בפתרון האינטרנט ישתנה בהתאם למכשיר שאליו סביר להניח שייגשו אליו. אם מחצית מהתנועה היומית לאתר היא גישה אליו ממכשיר נייד, סביר שהעסק יאבד נתח גדול של לקוחות. סקר שערך גוגל בקרב משתמשי סמארטפונים בארה"ב גילה כי למעלה מ -65% העדיפו להשתמש באתר סלולרי על פני אפליקציות לנייד לקניות מקוונות. כמו כן, ההמרות השתפרו באופן משמעותי לעסקי מסחר אלקטרוני מובילים מאז אימצו אתרים רספונסיביים מכיוון שהם מציעים חווית לקוח טובה יותר. כמו כן, 40% משתמשי האינטרנט נוטשים אתר אם לוקח יותר משלוש שניות לטעון אותו. ההיענות מקצצת את ממשק האינטרנט כדי להבטיח שהאתר לא יהיה כבד ונטען במהירות.

2. צורך ביישום סלולרי

לעסקי מסחר אלקטרוני מבוססים יש יישום סלולרי שימושי יחד עם אתר רספונסיבי לעסק שלהם. לא מעט עסקים ניסו לאמץ יישום סלולרי לבד במקום להפעיל אתר. בהתבסס על סוג המוצר או השירות המוצעים, מעטים מאוד הצליחו, למרות שאפילו הם הצליחו במחיר של אובדן נתח שוק גדול יותר. על פי מחקר של VisionMobile, יותר מ -55% מאפליקציות מובייל מרוויחות פחות מ -500 דולר לחודש. דו"ח אחר של גרטנר מציע כי 25% משתמשי האפליקציות משתמשים בו רק פעם אחת וכ-80-90% מהאפליקציות נמחקות בסופו של דבר.

למרות הנתונים המניעים הללו, יישום סלולרי הגיוני ואף מועדף בתרחישים רבים על ידי קונים מקוונים מכיוון שהוא נוח, מהיר וקל יותר לגלוש. כמו כן, קל יותר לדחוף הודעות מותאמות אישית על הצעות חדשות והלקוח יכול גם להגיב מהר יותר.

3. עוד על טכנולוגיית מובייל והיתרון שלה על פני אתר

באפליקציה לנייד המשתמש תמיד מחובר, כך שניתן להגיע לסל הקניות מהר יותר ובטוח יותר לשמור פרטי כרטיס אשראי. יתר על כן, במקרה של שימוש בבנקאות נטו ואמצעי תשלום אחרים שבהם נדרשות סיסמאות חד פעמיות, אלה מתמלאים באופן אוטומטי ומאיצים את תהליך התשלום. טכנולוגיות מכשירים גם עושות הבדל רב בשיפור חוויית הקנייה למשתמשים. כמה מקרים,

  • מצלמה ניידת – המצלמה הניידת הקדמית יכולה לשמש את הקונה כדי לטעון את תדמיתו ולבדוק את התלבושת או האביזר על עצמם. המצלמה יכולה לשמש גם כסורק ברקוד לביצוע תשלומים או מציאת מוצרים באינטרנט

  • iBeacon – iBeacon שולח התראות בזמן אמת למשתמש האפליקציה כשהם עוברים בחנות ומודיעים להם על כל הצעה חדשה או על איזה מעבר הם יכולים למצוא מוצר ספציפי.

  • iNFC – ניתן להשתמש ב- NFC לתשלום בלחיצה אחת

  • GPS – ניתן להשתמש ב- GPS ובמפה לאיתור חנויות, מרכזים ואף לעקוב אחר מיקום החבילה שיימסר בזמן אמת.

4. אסטרטגיה לנייד ולרשת

בין אם העסק משיק יישום סלולרי באופן מיידי ובין אם לאו, חיוני שתהיה לו אסטרטגיה ניידת המתפקדת באופן מלא. בין אם מדובר בעיצוב רספונסיבי או ביישום נייד, חייבת להיות בהירות ביעדים תוך עיצוב הפתרון כך שחווית המשתמש מועשרת מחוויית הקנייה.

עסק חדש יכול לבחור בשירותי פיתוח אתרים בהודו או בכל אחד משירותי האינטרנט המובילים המספקים מדינות לטובת פתרונות לפיתוח אפליקציות לנייד בימים הראשונים להשקת פתרון המסחר האלקטרוני שלהם. אתר אינטרנט או יישום אינטרנט רספונסיבי יהיו השקעה משמעותית לטווח הארוך וגם יעניקו ללקוח תחושה של קביעות לגבי העסק. הרחבת השירות עם יישום סלולרי לאחר מכן תבטיח מספר הורדות גדול יותר ותבסס נאמנות למותג, שהוא מטבע הפכפך בעת תחרות כה קשה.Source by Cris Styris

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *