דואר זבל – האם הכל נוצר בצורה שווה?

למרות שדואר אלקטרוני היה אחד הנתיבים הנפוצים ביותר להדבקה בווירוס בעשר השנים האחרונות, הרבה אנשים עדיין פותחים קבצים מצורפים מאנשים שהם לא עכשיו. שניות לאחר מכן מותקן וירוס ואז הצרות באמת מתחילות.

אם ההדבקה שיכולה להגיע מחלק מהודעות הדואר האלקטרוני הללו הייתה נעצרת רק במחשב שלך, הנזק הכולל יהיה מינימלי אך למרבה הצער וירוסים רבים נועדו להתפשט על גבי האינטרנט ללא כל פעולה נוספת מצידך וזה עלול להדביק מחשבים אחרים, וזו בעיה הרבה יותר גדולה.

אחת הדרכים הפופולריות ביותר של ספקי שירותי אינטרנט או ספקי שירותי דואר אלקטרוני לחסום הודעות מסוימות היא לומר ללקוח הדואר האלקטרוני אילו הודעות דואר אלקטרוני הן דואר זבל ואילו לא. זה קל מספיק לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתור "זהו דואר זבל (או דואר זבל)" בלקוח הדואר האלקטרוני שלך.

אמנם זה מקל עליך ליידע את ISP או ESP שלך שדואר אלקטרוני הוא ספאם, אבל יש גם כמה חסרונות לשיטה זו. לדוגמה, אנשים רבים משתמשים בשיטה זו כדי לנסות ולבטל את הרישום לרשימות שנרשמו אליהן בעבר. על ידי תיוג הודעות דואר אלקטרוני אלו כדואר זבל, הוא מתייג באופן לא הוגן את השולח כשולח דואר זבל, דבר שאינו מדויק מאז שנרשמת להודעות הדואר האלקטרוני מלכתחילה.

קל לזהות כ-80% מהמיילים שמגיעים לתיבות הדוא"ל שלנו. אנו יכולים לזהות בקלות אילו הם דואר זבל ואיזה אמיתיים. הבעיה היא להחליט לגבי 20% הנותרים של המיילים. אם הודעות הדוא"ל האלה רצויות, או אם הן מייצגות דואר זבל, זו הצעה הרבה יותר קשה. אולי לא תרצה הודעת דוא"ל מסוימת, אבל זה בקושי הופך אותה לספאם. אולי לא תרצה לקבל קריקטורות פוליטיות מדודך, אבל קבלתן בקושי מהווה ספאם ודיווח על הודעות דואר אלקטרוני אלה כדואר זבל יהיה לא הוגן.

אתה יכול להשתמש במשהו שנקרא "אימות" שהוא באמת לא יותר מלגרום למישהו לתייג את ההודעה כאילו היא ממקור מהימן או מבוקש. אם אתה יודע שהמקור לא הולך לשלוח לך דואר זבל, סביר יותר שתפתח את הדואר האלקטרוני שאתה מקבל והרבה פחות סיכוי לקבל וירוס או זיהום אחר. שיטת אימות אחת שאולי ראית היא 'מזהה שולח'. זה מחייב שלכל דואר אלקטרוני יצורף מזהה שולח כדי שתדע מיד אם הודעת דואר אלקטרוני מגיעה ממקור מהימן או לא.

משלוח בדואר אלקטרוני הוא שיטה נוספת לאימות. סביר להניח שהשבתם להודעות דואר אלקטרוני אלו בעבר כאשר נרשמתם לרשימת דואר אלקטרוני או לקבלת מיילים מאתר מסוים; ברגע שתעשה זאת, אתה מקבל מיד דואר אלקטרוני המבקש ממך לאשר לפני שתוכנס לרשימת הדוא"ל שלהם. זה מאפשר לך לאשר שאכן ביקשת דואר אלקטרוני מהאתר ושתרצה ותקבל בברכה את המייל שתקבל.

כמה חוקרים העריכו שעד 70% מהודעות הדואר האלקטרוני שאנו מקבלים הם דואר זבל בעוד שאחרים טוענים שזה פחות מ-50%. לא משנה מה האחוז, המציאות היא שרובנו מקבלים מדי יום מספר מיילים שאיננו רוצים, שאינם רצויים עבורנו ושבמקרים מסוימים עלולים להיות מסוכנים. כל שיטה שלא תהיה בשימוש המוצלח ביותר בעתיד, מקווה שתהיה זו שתפחית את הודעות הדואר האלקטרוני הלא רצויות הללו.Source by Niall Roche

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.