האם אנחנו צריכים עוד רשת חברתית?

נראה שאי אפשר לעשות שני צעדים מבלי לעבור על אזכור של פייסבוק. רק בשבוע האחרון השתתפתי בהשקה של שני טלפונים חדשים (המחיר התקציבי HTC ChaCha ו-Salsa, וכן, אלה שמות המוצרים), שניהם כוללים כפתורי 'F' בולטים. לא במובן שאינו ידידותי למשפחה; אלו הם כפתורים המקשרים ישירות את הפעילות שלך בסמארטפון באותו זמן לחשבון הפייסבוק שלך. אז אם אתה מצלם, זה יעלה את התמונה לפייסבוק. אם אתה גולש באינטרנט, הוא ישתף את הקישור, וכן הלאה.

במקביל שנראה שפייסבוק השתלטה על חייהם של חלק גדל והולך מקהילת האינטרנט, גוגל'ס השיקה את פלטפורמת הרשת החברתית האחרונה שלה. זה לא הפריצה הראשונה של גוגל בפלטפורמת קהילה חברתית מקוונת. Google Wave שקע בלי הרבה הערות ו-Google Buzz הזמינה ביקורת על חוסר הפרטיות לכאורה שלו. הרשת החברתית האחרונה שצמחה מגוגל ידועה בשם Google+.

הפריסה הבסיסית של Google+‎ היא שילוב של מה שהיית מצפה לו אם אתה משתמש קיים בפייסבוק עם גוון פריסה קל יותר, כמו שאתה מצפה מגוגל. זה עדיין ימים מוקדמים — עד כה, הדרך היחידה להיכנס ל-Google+ היא באמצעות הזמנה, וההוצאה המוקדמת של Google+ ראתה שהחברה הגבילה הזמנות מספר פעמים בגלל בעיות עומס יתר. יש כמה נגיעות מובנות מסודרות ש-Google+ מביאה לזירת הרשתות החברתיות. במקום "להתיידד" עם אנשים, אתה מוסיף אותם ל"מעגלים" המוגדרים בעצמם. אלה יכולים להיות חברים, מכרים — בעצם כל דבר שאתה אוהב, מכיוון שאתה היחיד שרואה את הגדרות החברים שלך. לאחר מכן, כאשר אתה מפרסם משהו, אתה בוחר אילו מעגלים יראו את התוכן שלך.

זה גם מדגיש את ההבדל העיקרי (כרגע) בין Google+ לפייסבוק. ה"חברה" של פייסבוק היא מערכת יחסים דו-כיוונית, שבה ברגע שנוצרת ידידות, שני הצדדים רואים את כל הפוסטים משני האנשים, אלא אם צוין אחרת במפורש דרך תפריטי הפרטיות המבוכיים של פייסבוק. ה"מעגלים" של Google+ מציעים שיתוף בכיוון אחד. אתה יכול להוסיף כל אחד למעגל, אבל כל מה שאתה עושה הוא לפרסם בו; אין הסכמה מרומזת שהם ישתפו איתך חומר בחזרה.

זה עדיין הימים הראשונים של Google+. אני כן אוהב את הממשק, שהוא נקי ומהיר יותר מפייסבוק, שלא לדבר על לא עמוס בדברים כמו Farmville… עד כה. עם זאת, מה שגוגל עשתה מתואר על ידי החברה כ"ניסוי שדה" של השירות, והיא תצטרך קליטה משמעותית של משתמשים כדי להתחיל לאתגר את פייסבוק ברצינות.

מה אתה חושב? האם אתה מוכן (או אפילו מעוניין) להקים רשת חברתית אחרת?Source by Anthony D Hill

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.