הדור הבא של צפייה בווידאו

שירותי רשת מהדור הבא כוללים שירותים המוצעים באמצעות מבני רשת מוכווני שירות המתפתחים, כגון בנקאות אלקטרונית ועסקאות מסחר אלקטרוני, שירותי אבטחה ושירותי תקשורת עם מידע על נוכחות ומיקום המשתמשים. בנוסף, האבולוציה של פרדיגמת "Web 3.0" מספקת שירותים כמו רשתות חברתיות מקוונות וסביבות שיתופיות וירטואליות. יתרה מכך, שירותים כמו Voice over IP, וידאו על פי דרישה, משחקים מקוונים ושירותי אינטרנט מהירים זמינים גם הם. לשירותים אלה דרישות איכות שירות מגוונות והם מתפתחים ללא הרף בגודלם תוך הפצה גיאוגרפית ברחבי העולם.

אתר מסחר אלקטרוני C2C הוא אתר שבו צרכן אחד מוכר לאחר. האינטרנט אפשר לקונים ולמוכרים מפוזרים באופן נרחב ליצור אינטראקציה קלה באופן שלא היה אפשרי קודם לכן. דוגמה מצוינת לאינטראקציה זו ניתן לראות בחברה הענקית, eBay. עם eBay, מוכר מתחיל במכירה פומבית באמצעות רישום של פריט באינטרנט. על מנת לעשות זאת, המוכר צריך להיות רשום באיביי ועליו לשלם עמלת רישום קטנה. המוכרים יכולים גם לכלול (בתשלום נוסף) מידע אחר כולל תמונות מוצר, משך המכירה הפומבית ומחיר המילואים.

למוכרים מנוסים יש את היכולת לצבור דירוגי מוניטין. קונים שהצליחו בעבר יכולים לספק דירוגים חיוביים, שליליים או ניטרליים למוכר על סמך הניסיון שלהם. אם המכרז מגיע לסיומה מוצלח, המוכר משלם עמלה ודמי רישום למשרד. אם המכרז לא יסתיים בהצלחה, המוכר אחראי רק לדמי רישום. עלויות מוכר אחרות כוללות עלויות רכישה ומשלוח.

עלויות מוכר אחרות כוללות עלויות רכישה ומשלוח. בהשוואה לאיביי, יוטיוב התחיל כאתר חינמי, המאפשר למשתמשים להעלות סרטונים מהאוספים הפרטיים שלהם. ככל שמבחר הסרטונים גדל, צופים מכל העולם החלו לצפות, להגיב ולדרג זה את זה בסרטונים. טכנולוגיות צרכניות כגון מצלמות רשת, מצלמה-טלפונים, מצלמות וידיאו דיגיטליות ומצלמות דיגיטליות פשטו את יצירת התוכן לרמה שבה רוב האנשים יכלו להעלות סרטונים ליוטיוב בלחיצת עכבר פשוטה. הנתונים ב-YouTube הם ציבוריים, והבעלים הוא היחיד שיכול לשנות או למחוק תוכן זה. לאחר הפרסום, תוכן מקוון באתרי מדיה חברתית זמין לצמיתות עד להסרה מכוונת על ידי הבעלים, אם כי מדי פעם, תוכן מוסר על ידי מנהל האתר מסיבות משפטיות.

דוגמה לאתר מסחר אלקטרוני B2C או עסק לצרכן הוא אמזון. נוסדה בשנת 1994 על ידי איש העסקים ג'ף בזוס, והפכה לאחד הסוחרים המקוונים הגדולים בתולדות האינטרנט. החל מהספרים, אמזון מתהדרת כעת ברשימת מוצרים הכוללת מוצרי אלקטרוניקה, סרטים ותוכניות טלוויזיה, קוראי ספרים אלקטרוניים (Kindle), ביגוד ומגוון רחב של מוצרים אחרים. Hulu הוא אתר וידאו וטלוויזיה לפי דרישה והוא בבעלות משותפת של NBCUniversal, Fox Entertainment Group, ABC Inc., ו-Providence Equity Partners. הצעות החברה זמינות רק בארה"ב ובטריטוריותיה על מנת למנוע ממשתמשים בינלאומיים גישה לאתר. Hulu הושק כאתר חינמי, אך בינואר 2010, Hulu Plus, הופעל שירות מנויים חודשי, כשהיתרון הוא שלצופים יש כעת גישה לעונות מלאות של תוכניות טלוויזיה.

מודל המסחר האלקטרוני מעסק לעסק לצרכן (B2B2C) כולל מתווך בין יצרן המוצר לצרכן בסופו של דבר. במצב זה, הלקוח בוחר את הפיצ'רים שהוא רוצה במוצר, אותו הוא מזמין מהאתר אשר מזמין לאחר מכן מהקמעונאי. הקמעונאי מתפקד גם כמרכז שירות והחזרה. XYZ.TV יתפקד באופן דומה על ידי התפקיד המתווך בין הצרכן לבין תרומות הווידאו והטלוויזיה הרבות השונות שהם יציעו.

כמעט בלתי אפשרי להתרחק ממסחר אלקטרוני ושיווק מקוון. הם לקחו על עצמם תפקיד מרכזי בחברה שלנו, ולפי כל מראה נראה שהם יהיו שם עוד הרבה זמן.Source by Freeha Irfan Ahmed

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.