ההיסטוריה של הודעות דואר זבל

האינטרנט התחיל כפרויקט צבאי וחינוכי, הוא מעולם לא הוכנס לשימוש כדי להרוויח כסף, כלומר אין סיבה לשלוח דואר מסחרי (דואר זבל). לא היה דבר כזה דואר זבל, רק מיילים בעלי אופי לא מסחרי.

הסיפור שמאחורי המונח 'דואר זבל' הוא אחד שנפתר סביב שרטוט הקומדיה של מעשה קומדיה בריטי בשם מונטי פייתון. במערכון הספציפי הזה גבר ואשתו נמצאים במסעדה שמנסים להזמין, אבל כל מה שהם מזמינים היה בו ספאם ותוך כדי ניסיון לקבל הזמנה שחסרה דואר זבל יש ויקינגים שרים ברקע; "דואר זבל דואר זבל. דואר זבל מקסים! דואר זבל נפלא!" פרק זה של מונטי פייתון היה בסביבה כאשר האינטרנט היה רק ​​כמה מחשבים המחוברים יחדיו באמצעות חוט טלפון.

הוא האמין כי הודעת הדואר הזבל הראשונה נכתבה כאשר האינטרנט נקרא 'ארפנט'. זה בא מעובד של תאגיד הציוד הדיגיטלי. המייל נועד להישלח לכולם על ארפנט; אולם כמה שמות נותקו מכיוון שהמקום היה מוגבל.

המונח המדויק לדואר זבל הוא דואר אלקטרוני בכמות גדולה (UBE), אם כי תראה את המונח דוא"ל מסחרי בלתי רצוי (UCE) בשימוש בתדירות גבוהה יותר.

קהל השיווק הרב-שכבתי והדוחפים בפורנו; אלה הם הרמאים שדואר הזבל הוא הפופולרי ביותר בקרבם כי זה עולה להם כל כך מעט לשלוח. הסיבה לכך היא שהם שולחים אותו על ידי גניבת משאבים של אחרים.

בשנת 1986 אדם בשם דייב רודס הפך לאחד האנשים הראשונים ששלחו את מה שנחשב כיום לצורה איומה של הודעות דואר זבל. דייב רודס היה סטודנט כביכול במכללה, אולם אין רישום שדייב רודס למד במכללה שאמר שהוא עשה או שהוא קיים בכלל. הודעת הדוא"ל שנטען ששלח פרסמה תוכנית פירמידה. הודעה זו נשלחה לקבוצת חדשות בשם Usenet. למרבה הצער, הרבה אנשים כנראה שלחו את הכסף שהרוויח קשה לדייב רודוס רק כדי לא לקבל דבר בתמורה.

בשנת 1993 כתב אדם בשם ריצ'רד דפו תוכנית שתמחק הודעות מקבוצות חדשות; למרבה האירוניה, בתוכנית זו היה באג ובסופו של דבר פרסמו 200 הודעות לקבוצת החדשות בנושא מדיניות מנהלי חדשות. זהו המקרה הראשון של הודעות הנקראות 'דואר זבל'.

בשנת 1994, שני גברים המכונים קנטור וסיגל הפכו לשניים מהמשתמשים השנואים ביותר באינטרנט לאחר שפרסמו פרסומת ל -6,000 קבוצות חדשות בבת אחת.

כיום דואר זבל גרוע מאי פעם עם יותר מ -90 מיליון הודעות דואר זבל שנשלחות מדי יום. ההערכה היא גם שיוצר מיקרוסופט ביל גייטס מקבל ארבעה מיליון מיילים בשנה, כאשר דואר הזבל מהווה רוב גדול.

מעל 85% מהודעות הדוא"ל הן דואר זבל ומספר זה אינו מראה שום האטה.Source by Helen Cox

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *