הזרמת וידאו

האינטרנט מספק למשתמשים דרכים רבות לגשת לקבצי וידאו מקוונים. השיטה המסורתית כרוכה בהורדת קובץ וידיאו בדיוק כמו שמשתמש היה עושה עם מסמך רגיל או קובץ תמונה. על המשתמש להמתין לסיום ההורדה, ולאחר מכן לפתוח ולצפות בסרטון. אולם הזרמת סרטונים מאפשרת למשתמשים לצפות בסרטון בזמן הורדתו מהאינטרנט.

הזרמת טכנולוגיית וידאו שימושית לבקשות בזמן אמת ולפי דרישה. שימוש נפוץ בהזרמת וידאו הוא לשידור חדשות דרך האינטרנט. חלק מרשתות החדשות הגדולות אף מספקות הזרמת וידאו חיה באתרי האינטרנט שלהן. שימוש נפוץ נוסף בהזרמת סרטונים הוא לצפייה בקליפים. אולפני סרטים רבים מספקים תצוגה מקדימה או טריילרים של תכונות הסרט הקרובות שלהם באמצעות הזרמת קטעי וידיאו. גם מעסקי הבידור, תוויות מוסיקה משתמשות בטכנולוגיה זו כדי להזרים סרטוני מוסיקה לציבור.

עם הופעתם הפתאומית של מצלמות אינטרנט ניידות, אחד השימושים ההולכים וגדלים בהזרמת סרטונים הוא שיחות ועידה בוידיאו. תוכניות צ'אט במחשב מגיעות לרוב עם פונקציות שיחות ועידה בווידיאו המאפשרות לצ'טטים לראות את האדם איתו הוא משוחח. תכונה זו לא רק מאפשרת למשתמשי האינטרנט לשמוע את קולם של חבריהם או קרובי משפחתם, אלא היא גם מאפשרת להם לראות אחד את השני בזמן אמת. באופן דומה, יזמים משתמשים בפונקציה זו לעריכת פגישות עסקיות, כנסים או אפילו הכשרה ארגונית באינטרנט.

סרטוני סטרימינג משמשים גם בתחום החינוך. ניתן להשיג הרצאות חיות או מוקלטות מראש באתרים רבים באוניברסיטאות ובחינוך. זה מאפשר לתלמידים לצפות ולהאזין להרצאות שוב ושוב.

ישנם הרבה שימושים אחרים להזרמת סרטונים. חלק מהאתרים מספקים צפיות בזמן אמת של הכבישים הראשיים. שירות זה מועיל במיוחד לנהגים הרוצים להימנע מתנועת כלי רכב.

לכל היתרונות של הזרמת סרטונים, יש גם מגבלות וחסרונות. כדי להעביר סרטונים במהירות לשולחן העבודה של המשתמש לצפייה, יש לקחת בחשבון שני דברים: גודל הסרטון ורוחב הפס האינטרנט העומד לרשות המשתמש. בדרך כלל דחיסת קטעי וידאו יכולה להקריב את איכותם, ורוחב פס קטן בדרך כלל מוביל להפעלת וידאו קופצת. חסרון נוסף בזמינות סרטוני הזרמה הוא הגידול בתעבורת הרשת או האינטרנט.Source by Damian Sofsian

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *