הצורך באבטחת אינטרנט

כל יום, האינטרנט מעבד כמות גדולה יותר של נתונים בין אם כמידע אישי ובין אם כקבצים עסקיים חסויים. הנתונים יתייחסו לכל פיסת מידע המאוחסנת אלקטרונית בדוא"ל, באתרי מדיה חברתית ובמאגרי מידע אחרים שאנשים עשויים להחזיק בהם תיעוד של עצמם. בין אם זה בצורה של טקסט, מוזיקה, וידאו או תמונה, נתונים אלה זמינים ב- אינטרנט ולכן מהווה יעד פוטנציאלי של האקרים. לפיכך, יש צורך לאחסן נתונים אלו ברמת ההגנה הגבוהה ביותר שבה ניתן לאבטח אותם.

אין ספק לגבי גודל ההשפעות החיוביות שהעניקה לנו הטכנולוגיה הנוכחית. הנתונים הפכו לניידים מאוד ובנוחות, וזה גרם להרבה דברים נהדרים לאנשים, במיוחד אלה המנהלים עסקים או ארגונים. כעת, הם אינם מוגבלים לגבולות הפיזיים של משרדם כדי להיות מסוגלים לבצע משימות בסיסיות החיוניות לפעילותם. בימים אלה, ניתן אפילו לקיים כנס עם עמיתים מסניף אחר באמצעות טכנולוגיית ועידות וידאו מרחוק.

מצד שני, למרות שזה עשוי להועיל מאוד מבחינת חיסכון בזמן ואפילו בעלויות, יש חיסרון בכך שהכל נעשה באינטרנט – הסיכון לגניבת מידע או שימוש לרעה. זה לא נדיר לשמוע חדשות על מידע סודי ביותר או סודי של החברה שדולף החוצה. ברוב המקרים, חברות אלו נאלצו לסבול במגוון דרכים, מאסטרטגיות שיווק מוקדמות להפסדים כספיים ולעיתים מבוכה גרידא.

כאמצעי זהירות, רוב החברות משתמשות בהצפנה שצפויה לחולל ניסים בכל הנוגע להגנה על המידע שלהן כאשר הוא נוסע באינטרנט. עובדה היא שאנשים לפעמים לא מצליחים להצפין את המידע שלהם לפני שהם מאפשרים לו לעבור למכשיר נייד. לפיכך, מומלץ מאוד לחברות להשקיע במכשיר חיצוני שכבר יש לו פונקציונליות הצפנה מובנית.

עם זאת, בעלי עסקים לא צריכים למהר לקנות מכונה זו מכיוון שישנם זנים שהם צריכים לבחור מהם בקפידה בהתאם לצורך המיוחד שלהם. לדוגמה, עבור משתמשי אינטרנט שנמצאים תמיד בדרכים אך רוצים להישאר מחוברים, החשבון יכול לקבל תכונת ניתוק מהיר דרך לוח ה-LCD. פעולה זו תסיר את הכונן החיצוני מהמסך של המשתמש, מה שאומר שאף אחד לא יכול לגשת אליו אלא אם המשתמש יזין את הסיכה שלו בצורה נכונה.

ואז יש סיכון נוסף עם לוחות מקשים שעלולים, בעצמם, לחשוף את ה-PIN לרבים אחרים. הסיבות הרגילות יכולות להיות כל דבר, החל מסימנים על לוח המקשים ועד ניסיונות מכוונים של מתחרים שרוצים להעלות את החברה על ידי חטיפת חלק מהמידע הזמין באתר שלה.Source by Brad M Smith

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.