טיפים לאבטחת סייבר לעסקים קטנים ובינוניים

שמירה על בטיחות הנתונים העסקיים היא הדאגה מספר אחת של עסקים בימינו. בשל הפרות האבטחה הגוברות בכמה חברות, אבטחת הנתונים מפני חדירה לא רצויה בראש של כולם. לא משנה גדול או קטן, אבטחת ה- IT היא האתגרים הגדולים ביותר שעומדים בפני ארגונים. בכל הנוגע לעסקים קטנים או בינוניים השפעת האיום הביטחוני חמורה אף יותר. פושעי סייבר אוהבים לכוון לעסקים קטנים בעיקר בשל העובדה ש- SMB לא יכולים להרשות לעצמם ליישם פרוטוקולי אבטחה חזקים. שום דבר לא יכול להיות בטוח במאת האחוזים, אך יחד עם זאת קטנים ובינוניים יכולים לקדם את סביבת ההגנה על ידי רכישת הבנה חזקה של נוכחותם החיצונית באינטרנט והבטחת הבטחון על ידי ביצוע בדיקות חדירה ומזעור החשיפה על ידי פעולות כגון עדכון שוטף של תיקוני אבטחה.

מהי הפרת נתונים וכיצד היא מתרחשת?

הפרת נתונים היא אירוע שבו נתונים רגישים, מוגנים או חסויים נצפו, נגנבו או השתמשו בידי אדם שאינו מורשה לעשות זאת. הרעיון הנפוץ ביותר של הפרת נתונים הוא תוקף הפורץ לרשת כדי לגנוב נתונים רגישים. מספר הנחיות בתעשייה ותקנות תאימות של הממשלה מחייבות ממשל קפדני של נתונים רגישים או אישיים כדי למנוע הפרות נתונים. זהו תרחיש שבו נתוני החברה או הארגונים שלך נגנבים. כאשר אנו נכנסים לתיקיית החברה ומגלים שכל המידע נעלם, כל קבצי הלקוח, יומני המידע ופרטי החיוב נפגעו. אז ברור שהעסק שלך הופך לקורבן של מתקפת סייבר של הפרת נתונים.

הסיבות השכיחות ביותר להפרות נתונים

הגנה על נתונים רגישים היא קריטית לחבל ההצלה של הארגון. מה יכולות להיות הגורמים השכיחים ביותר להפרות נתונים?

• אובדן פיזי או גניבה של מכשירים הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר להפרות נתונים: ניתן לטעון כי הדבר הוא הפשוט ביותר מבין הגורמים השכיחים להפרות נתונים. עם זאת, ישנן דרכים רבות ושונות שבהן הדבר יכול להתרחש. יכול להיות שכל אחד מהמחשב הנייד, הכונן הקשיח החיצוני או כונן הבזק שלך ניזוק, נגנב או לא במקומו.

• איומים פנימיים כמו הפרה מקרית (טעות בעובד) או הפרה מכוונת (שימוש לרעה בעובדים): הדבר יכול להתרחש כאשר עובדים המטפלים בנתונים עדינים שאינם מבינים בבירור פרוטוקולי אבטחה ונהלים. הפרת נתונים יכולה להתרחש גם מטעות נפשית, כאשר עובד שולח מסמכים לנמען שגוי.

• בקרות אבטחה חלשות הן לרוב הדאגות העיקריות להגנה על נתוני הארגון: ניהול לא נכון של אפליקציות וסוגים שונים של נתונים עלול לגרום לכך שהעובדים יוכלו להציג ולהעביר מידע שאינו צריך לצורך עבודתו. סיסמה חלשה או גנובה היוותה דאגה מרכזית נוספת. כאשר התקנים כגון מחשבים ניידים, טאבלטים, טלפונים סלולריים, מחשבים ומערכות דוא"ל מוגנים באמצעות סיסמאות חלשות, האקרים יכולים לפרוץ למערכת בקלות. זה חושף מידע על מנוי, מידע אישי ופיננסי, כמו גם נתונים עסקיים רגישים.

• נקודות תורפה של מערכת ההפעלה והיישומים: החזקת תוכנות או דפדפני אינטרנט מיושנים מהווים חשש אבטחה חמור.

טיפים למניעת איום סייבר

בין הכאוס וההייפ, זה יכול להיות קשה לקבל מידע ברור ומדויק על מה שקורה באמת כאשר מתרחשת הפרת נתונים. למרות שהפרות נתונים הן בהחלט נושא מורכב, הצטיידות בידע בסיסי בהן יכולה לעזור לך לנווט בחדשות, להתמודד עם ההשלכות ולאבטח את הנתונים שלך כמיטב יכולתך. התדירות והעוצמה ההולכת וגוברת של הפרות הנתונים מהוות סימן ברור לכך שארגונים צריכים לתעדף את אבטחת הנתונים האישיים.

ההתפתחויות האחרונות כמו חיבוק ענן, פריסת BYOD וכו 'מגבירות את הסיכון לאיום סייבר. בורות העובדים היא גם אחד החששות העיקריים. האקרים מודעים היטב לפגיעות הללו ומתארגנים לנצל אותם. אין צורך להיכנס לפאניקה, במיוחד אם אתה עסק קטן, אך חובה לקבל החלטה. הקשה על עצמך למקד ושמור על העסק שלך מאובטח בעזרת 5 הטיפים המובילים האלה.

להלן 5 הטיפים המובילים למניעת איום הסייבר.

1. הצפן את הנתונים שלך: הצפנת נתונים היא מנגנון שליטה מצוין. אם אתה מצפין מסד נתונים או קובץ, לא תוכל לפענח אותו אלא אם יש לך או לנחש את המפתחות הנכונים, וניחוש המפתחות הנכונים יכול לקחת זמן רב. ניהול מפתחות הצפנה דורש מאמץ זהה לניהול פקדי מניעה אחרים בעולם הדיגיטלי, כמו רשימות בקרת גישה, למשל. מישהו צריך לבדוק באופן קבוע למי יש גישה לאילו נתונים ולבטל את הגישה לאלה שכבר אינם דורשים זאת.

2. בחר אבטחה שמתאימה לעסק שלך: פיצוח אפילו החברות המאובטחות ביותר עם תוכניות משוכללות הוא גדול בהרבה מתמיד. אז אמץ ספק שירותי אבטחה מנוהל שיכול לספק פתרון גמיש בעלות יעילה ולספק נתיב שדרוג חלק.

3. לחנך עובדים: לחנך עובדים לגבי טיפול והגנה מתאימים של נתונים רגישים. עדכן את העובדים על איומים באמצעות הודעות דואר אלקטרוני קצרות או בפגישות תקופתיות בהנחיית מומחה IT.

4. הפעל אסטרטגיית ניהול אבטחה: כיום מתקפות הסייבר מאורגנות מאוד ולכן ארגונים צריכים לבסס גישה אסטרטגית כך שכל הסביבה שלך תעבוד כהגנה משולבת, מזהה, מונעת ומגיבה להתקפות בצורה חלקה ומיידית.

5. התקן תוכנת אנטי וירוס: תוכנת אנטי וירוס יכולה לאבטח את המערכות שלך מפני התקפות. הגנה אנטי וירוס סורקת את המחשב ואת הדוא"ל הנכנס שלך לאיתור וירוסים ולאחר מכן מוחקת אותם. עליך לעדכן את תוכנת האנטי-וירוס שלך כדי להתמודד עם ה"באגים "האחרונים המופיעים באינטרנט. רוב תוכנות האנטי וירוס כוללות תכונה להורדת עדכונים באופן אוטומטי כאשר אתה מחובר. בנוסף, וודא כי התוכנה פועלת ללא הרף ובודקת את וירוס המערכת שלך, במיוחד אם אתה מוריד קבצים מהאינטרנט או בודק את הדוא"ל שלך.

פעולות או אמצעים שניתן לנקוט, אם בכלל, לפיגוע זדוני החשוד ברשת שלך

• אם כאשר הורדת קובץ לא ידוע, השלב הראשון הוא מחיקת הקובץ. נתק את המחשב מהרשת והפעל את ה- IT לטאטא מערכת שלם כדי להבטיח שלא יישארו עקבות.

• בכל פעם שמתגלה כונן מפתחות במחשב, ה- IT צריך לאפס מיד את הסיסמה בכל החשבונות הקשורים.

• לעסקים צריכים להיות יכולות ניהול מרכזיות בשרת המקומי והענן שלהם. שליטה לאילו משתמשים יש גישה לאילו קבצים/תיקיות בשרת מבטיחה כי נתונים עסקיים חיוניים נגישים רק לאנשים מורשים.

• יש לגבות את כל קבצי העסק בשרת ענן מרוחק. אם יש צורך בהתאוששות מאסון, ניתן לייבא את כל הקבצים המגובים בענן לשרת המקומי כדי למנוע אובדן נתונים מלא.

אבטחת סייבר מושלמת כוללת:

• קביעת אילו נכסים יש לאבטח

• זיהוי האיומים והסיכונים שעלולים להשפיע על נכסים אלה או על העסק כולו

• זיהוי אילו אמצעי הגנה נדרשים כדי להתמודד עם איומים ונכסים מאובטחים

• מעקב אחר אמצעי הגנה ונכסים למניעה או ניהול הפרות אבטחה

• מענה לבעיות אבטחת סייבר כשהן מתרחשות

• עדכון והתאמה לאמצעי הגנה לפי הצורך

כל יום עסקים מותקפים במספר חזיתות, וההבנה שהפרות נתונים יכולות לנבוע מכמה מקורות שונים מאפשרת תכנית הגנה ותגובה מקיפה יותר. לעולם אל תניח שהנתונים שלך בטוחים מפני שיש לך את ההגנה האלקטרונית הטובה ביותר, או כי אינך משתמש במסופי קופה. עבריינים רוצים את הנתונים שלך, והם ינסו הכל כדי להשיג אותם.Source by Priya Sajeeth

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.