טיפים להכשרת עובדי אבטחת סייבר לעובדים

אתה יכול להגיד לעובדים שלך לא להשתמש בפלאפונים שלהם בעבודה, אבל סביר להניח שהם משתמשים בהם כשאתה לא מסתכל בכל מקרה. אתה יכול להורות להם שאסור להם להוריד שום דבר מגורם שלישי שהופקד עליו, ובכל זאת הם יראו שם שהם מזהים ופשוט תלחצו בכל מקרה. אז מה אתה עושה?

חברות רבות יוסיפו מדיניות אבטחת סייבר למדריך העובדים שלהן ולעולם לא ידברו עליה יותר. זאת טעות ענקית! לא רק שאתה צריך לערוך הכשרה יסודית בנושא זה עם העובדים שלך, אלא גם שתצטרך אותם להשתתף בהדרכה זו לפחות פעמיים בשנה!

אימון אבטחת נתונים צריך לזעזע את העובד מספיק כדי להבין שטעות אנוש היא אחת הסיבות המובילות להפרות נתונים. זרוק עליהם עובדות וסטטיסטיקות. יידע אותם שהם ממלאים תפקיד עצום בבטיחות החברה וכיצד חלק גדול מהפרצות הנתונים ניתנות למניעה לחלוטין והן נובעות משגיאת משתמש.

דו"ח חקירות הפרת הנתונים השנתי של Verizon לשנת 2015 הראה כי 30% מהפרות הדואר האלקטרוני הקשורות לצוות נבעו מכך שמידע רגיש נשלח לנמענים שגויים.

בעוד שעצות מניעה רבות עשויות להיראות בעינינו כמו השכל הישר, אנו נוטים להתעצל ולעשות קיצורי דרך. מצא דרך לגרום לעובדים שלך לשבור את הרגליהם הרעים!

  • לימד את העובדים על סוגי איומי הסייבר בחוץ כדי שיכירו את סימני האזהרה וכיצד כל איום תוקף.
  • לעולם אל תשתף סיסמאות (אפילו פנימית) ואל תקנה אחת מאותן מחברות הסיסמאות לאינטרנט כדי לכתוב ולנהל את פרטי ההתחברות שלך!
  • לעולם אל תחבר USB מבלי לדעת מה מקורו והתכנים הצפויים לו.
  • נעל את המחשב כאשר אתה מתרחק משולחן העבודה ולו לרגע.
  • היזהר מה שנראה על הצג לפני שיתוף המסך בסמינרים או כאשר מישהו אחר נמצא בסביבה.
  • לעולם אל תשתף מיילים שאינם קשורים לעבודה שאתה מבצע מכיוון שהם עלולים להכיל קבצים מצורפים זדוניים.
  • ההדרכה צריכה לכלול את סימני האזהרה של מערכת שנפרצה. למה? לאחר הפרת מערכת, חשוב להסיר את האיום במהירות כדי למנוע אובדן נתונים או וירוס או תולעת המשך.

נקודות ההמראה החשובות הן יישום הדרכות סייבר עם כל העובדים (כולל סוויטת C) מייד, וחזרה על ההכשרה לפחות פעמיים בשנה; רענון סדר היום עם איומי סייבר חדשים, סטטיסטיקות ופרטים שעלו לאור מאז האימון הקודם.Source by Kathy Powell

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *