טיפים להתמודדות עם בעיות הספאם שלך

יש הרבה מודעות פרסומת לדואר זבל שמנסות למכור לך תרופות מרשם, עסקאות למחזור הבית ודוא"ל שמנסות לגרום לך להירשם לקזינו מקוון – אלה פשוט מעצבנים. אבל ישנן הונאות דואר אלקטרוני רבות אחרות שמטרתן העיקרית היא לקחת את הכסף שלך – הכל אם הם יכולים.

הונאת הבנק הניגרי היא דוגמה אחת מפורסמת לכך. השולח, שאומר שהם קשורים לפקיד ממשלתי או שהם דיקטטור לשעבר מניגריה, מספר בדואר האלקטרוני סיפור על איך מיליוני דולרים יושבים בבנק ואינם נגישים. הם מוכנים לחלוק איתך את הקופה אם אתה מוכן לעזור להם. אולם עזרתך דורשת העברה של כמה אלפי דולרים מחשבון הבנק שלך. למרות שנראה שרובנו נהיה חכמים מכדי ליפול על הונאה זו, המציאות היא שאנשים רבים נופלים עליה מדי שנה. גבר צ'כי מבוגר שהוציא את חסכונות חייו באמצעות הונאה זו ירה בקונסול הניגרי בדוגמה אחת המתוקשרת ביותר כיצד הונאה זו עלולה להיות הרסנית.

כמה מהונאות האינטרנט הנפוצות ביותר מציעות לך תוכניות השקעה כמעט בלתי נתפסות עם החזרות טובות מכדי להאמין, וטובות מדי מכדי להיות אמיתיות. בדרך כלל תוכניות השקעה אלה טוענות כי הן נטולות סיכון כלשהו, ​​אך ברגע שתסובב את כספך לא סביר שתראה החזר. הונאה אחת נפוצה מכוונת לאנשים עם אשראי גרוע. זה מבקש ממך לשלוח כסף עבור דמי עיבוד ופיקדון ותקבל כרטיס אשראי. לא תקבל דבר בתמורה לכסף שלך ועד שתתחיל לקבל עזרה או תחקיר, הרמאי כבר איננו.

הונאה נפוצה נוספת כוללת תוכניות שיווק מרובות רמות (הידועות בכינוי MLM). הודעות דוא"ל אלה יציעו לך לקנות כמויות אדירות של מוצר חם כלשהו. אמרו לך שאתה יכול למכור את המוצר מחדש לרווח קל ומשתלם. תקבל עמלה על כל מכירה שאתה מבצע ועל המכירות שאחרות מבצעות שעובדות תחתיך. עם זאת, לאחר שקנית את הסחורה, המפיץ שלך ייעלם, ובדרך כלל אפילו לא יספק את הסחורה.

חשוב לזכור שעסקים לגיטימיים אינם מפרסמים כך. בדרך כלל הם ישלחו בדואר אלקטרוני קבוצות נבחרות, אנשים שרכשו מהם מוצר בעבר או שנרשמו ונתנו להם את כתובת הדואר האלקטרוני שלהם. לעתים קרובות הודעות דואר אלקטרוני אלה יפנו אליך באופן אישי ולא בצורה כללית של דואר אלקטרוני המוני. יש להתעלם מהצעות אחרות ותוכל פשוט למחוק את הודעות הדואר האלקטרוני או ללחוץ על "דואר זבל" בלקוח הדואר האלקטרוני שלך כך שהשרת יידע שהן מגיעות מדואר זבל.

לקח אחד שאנשים צריכים ללמוד הוא לעולם לא להשיב לדואר זבל. גם אם תשיב באמצעות "הפסק לשלוח לי דואר אלקטרוני", דואר אלקטרוני זה לא יקרא ובמקום זה פשוט תקבל יותר דואר אלקטרוני. אל תלחץ אפילו על הקישור שאומר "לחץ כאן כדי להסיר את הדואר האלקטרוני שלך מרשימת הדואר האלקטרוני שלנו"-לא תוסר מרשימת הדואר האלקטרוני ותתווסף חזרה למסד הנתונים שלהם.

לבסוף, לעולם אל תמסור פרטי חשבון בנק אישיים, נתונים פרטיים או מספר כרטיס האשראי שלך לאף אחד באינטרנט שאינך מכיר. בנקים, PayPal ועסקים אמינים אחרים לעולם לא ישלחו לך מייל שיבקש סיסמאות או מידע אישי אחר.

זו הונאה נפוצה נוספת שתקבל הודעת דוא"ל מ"בנק "המבקשת את הסיסמה שלך או מידע אישי אחר. יגידו לך שהמידע נחוץ כדי לאשר את חשבונך. אל תלחץ על הודעות דוא"ל אלה. אם אתה תוהה אם הם באמת, אתה תמיד יכול להתקשר לבנק ישירות.

רוב ההונאות הללו ברורות. ואתה יכול לדעת על ידי התבוננות בהם שהדואר הזבל שלהם או בוודאי לא מעלה ומעלה, אבל אם אתה לא בטוח תמיד תראה מי השולח. אם אינך מזהה את שם שם השולח, סביר להניח שהדואר האלקטרוני הוא דואר זבל.Source by Niall Roche

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *