טיפים לניהול דואר אלקטרוני נכנס

חברים, עמיתים ולקוחות כולם אומרים לי שאחד האתגרים הגדולים ביותר שלהם הוא לנסות לנהל עומס יתר של דואר אלקטרוני. הם אומרים שכולם רוצים מהם משהו, וכתוצאה מכך, הם נקברים בדואר אלקטרוני. האם זה מאבק עבורך? אם כן, להלן מספר טיפים שיחסכו לך זמן בקריאה וקבלת דואר אלקטרוני.

1. הגבלת דואר אלקטרוני אישי בעבודה.

כן, זה אולי נראה צעד דרסטי אבל זה אחד שיעזור לך להישאר ממוקד בסדרי עדיפויות כדי שתוכל להשלים את העבודה שלך ואז להשקיע זמן בעשיית הדברים החשובים לך ביותר.

2. השתמש בתוכנית ספאם.

ייתכן שהמעסיק או ספק שירותי האינטרנט שלך כבר מכסים את זה, אבל אם אתה מפעיל מערכת משלך, תרצה חוסם דואר זבל שיעזור למזער דואר אלקטרוני לא רצוי ככל האפשר. (עֵצָה: PC World מדרג את SpamNet של Cloudmark כאחד הטובים ביותר.)

3. השתמש בתיקיות לאחסון דואר אלקטרוני.

תיבת הדואר הנכנס שלך אינה מתקן אחסון, היא מיועדת לדואר נכנס. צור תיקיות בתוכנת הדואר האלקטרוני שלך ש"משקפות" את התיקיות שבהן אתה משתמש לאחסון עותקים קשיחים במשרד/סביבת העבודה שלך.

4. שנה את נושא המיילים כדי לסכם את תוכנם.

הקל על מציאת כל דואר אלקטרוני שתחליט לשמור על ידי שינוי הנושא. לדוגמא: אם קיבלת מייל עם הנושא "עדכון" ומתברר שזו בקשה ממך לשלוח למישהו עדכון, שנה את הנושא ל"שלח עדכון מוצר לג'ון דו ב-29.8.05". פונקציונליות זו זמינה ברוב תוכניות הדואר האלקטרוני.

5. הגבל את התדירות שבה אתה סוקר ומעבד דואר אלקטרוני נכנס לפי 2 או 3 ביום.

בחר זמנים אחרים מאשר כאשר אתה הכי מרוכז, יצירתי או נמרץ.

6. ככלל, הפרד את משימת "עיבוד" הדואר הנכנס שלך מ"עבודה" על הדואר האלקטרוני שלך.

חריג: אם אתה יכול להשיב או להעביר דואר אלקטרוני תוך דקה או שתיים, עשה זאת, ואז מחק אותו. אחרת, שמור את העשייה/התשובה/הלחנה לתקופת עבודה מאוחרת יותר.

7. ארגן את הדואר האלקטרוני שלך לפי סדר "התקבל".

במילים אחרות, ודא שהגדרת את תיבת הדואר הנכנס שלך כך שהודעות הדואר האלקטרוני החדשות ביותר יהיו בראש.

8. רוקן את תיבת הדואר הנכנס שלך בחמישה שלבים. הנה איך:

  • סרוק את כל הדואר האלקטרוני ומחק את הספאם. אי אפשר לסנן את כל הספאם אבל אתה יכול ללמוד לזהות אותו כדי שלא תבזבז זמן לפתוח אותו או לקבל וירוס. המאפיינים הנפוצים כוללים: סדרה אקראית של מספרים בכתובת "מאת", ה"נושא" מלווה בשישה רווחים ואז מספר, או שהנושא מסתיים בשלושה סימני קריאה.
  • סקור את שאר הדואר האלקטרוני מהישן ביותר לחדש ולפי סדר חשיבותם. קרא הודעות דואר אלקטרוני מסוג "חשיבות גבוהה" ו"לעשות", ולאחר מכן סרוק הודעות דואר אלקטרוני של "למידע לידיעתך" ו"ניוזלטר".
  • אם הודעת דואר אלקטרוני מכילה מידע שאליו ברצונך להפנות מאוחר יותר: א) גרור אותו לתיקיית הדואר האלקטרוני המתאימה, או ב) הדפס אותו, מחק אותו והגיש את העותק הקשה עם חומר דומה.
  • אם הודעת דואר אלקטרוני דורשת ממך לבצע פעולה: א) רשום את הפעולה בלוח השנה שלך, ולאחר מכן ב) מחק אותה או הגש אותה לעיון עתידי.
  • אם לאחר בדיקת דואר אלקטרוני אתה קובע שאין לו ערך עתידי, מחק אותו.

נפח הדואר האלקטרוני שתקבל לא צפוי להאט. למעשה, ביל גייטס, שבוע עסקים ושלל מומחים אחרים בתעשייה אומרים כי עומס יתר של דואר אלקטרוני גורם לפגיעה בפרודוקטיביות. נסה את הטכניקות האלה ואל תיתן להודעות אלקטרוניות להפיל אותך.Source by Pam Woods

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.