טיפים לקמעונאים קטנים המתחרים מול ענקי מסחר אלקטרוני

בעידן השיווק הדיגיטלי של היום, יותר ויותר חנויות קמעונאיות בנות אתרי מסחר אלקטרוני. אתר מסחר אלקטרוני מאפשר לכל קמעונאי בכל גודל בעולם להשיג טווח שוק גלובלי. כאשר הוא מקודם ביעילות, אתר מסחר אלקטרוני יכול להציע עלות יעילות עצומה לרכישת לקוחות ומכירת מוצרים.

במקביל לצמיחה העצומה במסחר האלקטרוני, רוב התעשיות וסקטורי המוצרים נשלטים על ידי כמה ענקיות מסחר אלקטרוניות גדולות. לשחקנים רבי עוצמה אלה יש לעתים קרובות תדמית מותג בולטת המלווה במודעות ממוקדות במנועי חיפוש ותקציבי שיווק מקוונים עשירים. זה הפך את ההתחרות מול אתרי מסחר אלקטרוני למאמץ קשה, במיוחד עבור קמעונאים קטנים עם הוצאה מוגבלת של מודעות.

במגזרים בהם נראה כי בלתי אפשרי לגנוב נתחי שוק מגוליית מסחר אלקטרוני, בדרך כלל תמיד יש דרך לתפוס נתח טוב של לקוחות. הטריק הוא לגרום לזרימת המיצים היצירתיים ולגלות אילו ערוצים הכי רלוונטיים, פחות תחרותיים וחסכוניים. להלן אנו מדגישים שלושה טיפים שיכולים לסייע לאתרי מסחר אלקטרוני לעסקים קטנים להתחרות במותגי תקציב גדולים.

לגלף נישה משובחת

אחת הגישות החשובות ביותר לבניית חנות מסחר אלקטרוני מצליחה היא הקמת נישת שוק מאוד ספציפית. זה משמעותי במיוחד עבור בוטיקים וקמעונאים לעסקים קטנים עם מלאי מכובד מאוד. שלא כמו כמה חנויות מסחר אלקטרוני גדולות המציעות מגוון רחב של סחורות, קביעת נישה מאוד מוקדית תעזור להקים קמעונאי כספק התמחות לקטגוריה מסוימת של מוצרים. זה יכול לעזור לקדם אמון ואמינות גדולים יותר בקרב לקוחות פוטנציאליים.

אתרי מסחר אלקטרוני מבוססים בדרך כלל מוכרים כל מיני מוצרים בתוך קטגוריה מסוימת, כגון 'בגדי אופנועים'. קח את הזמן לעשות קצת מחקר על המלאי שמתחרי המסחר האלקטרוני שלך מציעים ביחס לקווי המוצרים שלך. המטרה שלך היא לאתר את התחומים שיכולים להיות הרווחיים ביותר עבור מאמצי המסחר האלקטרוני שלך. זה עשוי לכלול צמצום המיקוד שלך לקטגוריות מוצרים נבחרות מאוד כנושא הכולל של החנות המקוונת שלך, כגון 'מעילי אופנועי עור'.

התחלה איטית בנישה שאתה בטוח שתניע מכירות היא טקטיקה מצוינת למסחר אלקטרוני לעסקים קטנים. כאשר אתה מתחיל לשלוט בקטגוריית מוצרים אחת, תוכל להתחיל לחקור קטגוריות חדשות כדי להרחיב את פוטנציאל המכירות שלך.

לערבב את מאמצי השיווק שלך

שיווק אתר המסחר האלקטרוני שלך עשוי להיראות כמשימה לא פשוטה. עם זאת ישנם כמה ערוצים עיקריים החשובים ביותר למסחר אלקטרוני. אלה כוללים פרסום Pay Per Click (PPC), אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) ושיווק במדיה חברתית. בקצרה, שיווק מסחר אלקטרוני תלוי בממצא בתוצאות מנוע החיפוש וכן בהכרה בפלטפורמות מדיה חברתית. אבל לפני שבוחרים אילו ערוצים הם סדרי העדיפויות, חשבו לגשת לתוכנית שיווק בגישה הוליסטית יותר.

בין SEO, PPC ומדיה חברתית, אף אחת מהן לא חזקה יותר מהאחרות. למרות שכל ערוץ שונה מאוד, כולם חולקים את אותה מידה של פוטנציאל למשוך יותר לקוחות. פעמים רבות יותר, כולל שילוב של טקטיקות שיווק במנועי חיפוש המשתמשות הן ב- SEO והן ב- PPC היא הגישה הטובה ביותר. מכיוון שקידום אתרים הוא מאמץ ארוך טווח, שימוש ב- PPC כדי לבדוק אילו מילות מפתח הן הרווחיות ביותר היא אחת האסטרטגיות הטובות ביותר. זה יכול לחסוך הרבה עבודה בהמשך הדרך על ידי אופטימיזציה למילות מפתח המספקות רק שולי רווח מספיקים.

פלטפורמות מדיה חברתית, כמו פייסבוק, Google+ וטוויטר, עוזרות לבנות יותר הכרה במותג שלך. פלטפורמות אלה יכולות לסייע בשמירה על נאמנות ותנועה משפכתית לאתר שלך. המדיה החברתית מציעה דרך מצוינת לשתף תוכן, ליצור עניין ולבנות עוקבים. זה יכול לעזור לקיים את ההצלחה של מסחר אלקטרוני על ידי קידום רכישות חוזרות ושיתוף ויראלי של תוכן נהדר שמחובר למותג שלך.

קדם בעושר

קונים מקוונים במיוחד ניזונים ממידע תובנתי המוצג בפורמט מדיה עשירה. השימוש בתמונות, באודיו ובווידאו יכול להיות משמעותי עבור שיווק מסחר אלקטרוני. הדרכים שבהן אתה יכול להשתמש במדיה כזו מציעות אינסוף רעיונות.

ביקורות הן עניין גדול בזירת המסחר האלקטרוני. לקוחות רואים ערך רב בסקירות איכות המתארות במדויק את התכונות, היתרונות והמלכודות של מוצרים מסוימים. מסיבה זו, הקלטת ביקורות משלך או הדגשות המוצר שלך בצורה של סרטון יכולה להיות מחליף משחק מסחר אלקטרוני, במיוחד אם סרטונים אלה מותאמים ונמצאים בתוצאות מנועי החיפוש.

גירוי חזותי הוא עצום באינטרנט. בנוסף לסרטונים, כולל שפע של תמונות בדפי המוצר שלך יכול לסייע משמעותית במכירות. למעשה, מיני גלריות של דפי מוצרים הופכות פופולריות בחנויות מסחר אלקטרוני רבות, ולכן אימוץ אסטרטגיה זו הופך להיות חיוני. השימוש בתמונות אינפורמטיביות יותר, או באינפוגרפיקה, הוא גם דרך יצירתית למשוך לקוחות. ניתן להשתמש במדיה חברתית לשיתוף תוכן זה, מה שיכול לעזור להוביל לחשיפה רבה יותר ולפוטנציאל להפוך לוויראלי.

מסחר אלקטרוני מוצלח נעוץ באמפתיה. כלומר, עד כמה אתה כמשווק יכול לשים את עצמך בפרספקטיבה של קהל היעד שלך. הבנה כיצד להציג את המותג שלך, כמו גם את התקשורת שלך היא המפתח. למשווקי מסחר אלקטרוני טובים יש תחושה חדה של מודעות. הם יודעים מה הם לקוחות היעד שלהם מחפשים, וכיצד ניתן להאיר להם בצורה הטובה ביותר כיצד חנות המסחר האלקטרוני שלהם יכולה לענות על צרכיהם.Source by Tyler Tafelsky

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *