טכנולוגיית VPN לנייד – איך זה עובד?

VPN לנייד היא טכנולוגיה שבה משתמשי מכשירים ניידים מתחברים לאינטרנט באמצעות חיבור מאובטח על מנת להגן על נתונים מפני עיניים סקרניות. התקנים אלה עשויים להיות כל הטאבלטים, הטלפונים הסלולריים, המחברות או המחשבים הניידים האחרונים התואמים VPN. לכן, משתמשים ממקומות מרוחקים יכולים ליהנות בקלות מגלישה באינטרנט ללא כל איום.

האתגר העיקרי מאחורי מנגנון זה הוא שהמשתמשים והמכשירים שלהם תמיד יהיו ניעים כמו למשל נדידה וחיבור דרך רשתות סלולר אלחוטיות או סלולריות. לכן ספקי שירותי רשת וירטואלית פרטית צריכים לאמת מכשיר בודד בכל פעם שהוא יוצר קישור חדש לתת שירותים עקביים.

כמו כן, כתובת פרוטוקול האינטרנט (IP) של הגאדג'ט משתנה כאשר הוא מתאחד עם מספר רשתות המקשות על האימות. לא רק זה, הייחודיות של נקודת הסיום של המכשיר משתנה גם היא במצב לא מקוון ללא כיסוי רשת יכולה לגרום לדחיית ההפעלה.

על מנת להבין כיצד כל המשימות הללו מנוהלות, להלן פרטי עבודתה כמפורט להלן:

• בעיקרון, היא מורכבת ממנהרה שנוצרה על מנת להשיג הצפנת נתונים. ערוץ זה נעשה באמצעות קווי אינטרנט המתייחסים לכתובת IP אחת לאחרת, כאשר כתובות ה- IP של נקודות הקצה הוגדרו בעבר.

• כעת הבעיה כאן היא שעם כתובת ה- IP המשתנה, לא ניתן לבצע את תהליך האימות. בנוסף, עקב שינוי כתובות, המנהרה פונה למספר נקודות פריצה.

• אך הודות למוחות המתקדמים, הקושי הזה תוקן גם באמצעות תוכנת VPN הפועלת במכשיר ומספקת כתובת IP לוגית למכשיר באופן עקבי אלא להסתמך על כתובת הרשת ובכך להפוך את השיוך לבהיר.

• בנוסף, הפעלה של VPN נעשית כאשר הסטטוס של המכשיר משתנה עם כניסה מוגדרת מראש לשחזור החיבור כאשר המכשיר מנסה להתחבר מחדש.

בארגונים עסקיים רבים מומחיות זו יצרה פלאים מכיוון שהעובדים יכולים לגשת לנתוני המשרד שלהם ממקומות מרוחקים ובמקביל להעניק אנקפסולציה מלאה לפעילויות מקוונות. ובכך מקל הרבה יותר על העבודה מהבית או בעת נסיעה בכל פעם שנדרש. אפשר ליצור חיבור מקוון באמצעות VPN באמצעות DSL הרגיל שלו, ISDN, Wi-Fi או כל אחד מקישור מודם הכבלים.

בעת בחירת שירות VPN לשימושך, עליך להיות זהיר מאוד מכיוון שיש הרבה ספקים שם וכולם מספקים את אותה פונקציונליות בסיסית. אז כדי להפיק את המיטב מכולם, תוכל לשקול את הדרישות האישיות שלך בתוספת המחיר המוצע לך ממקומות שונים.

לכן, התחילו לגלוש עכשיו ותפסו את הטוב מכולם.Source by George Lucid

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.