כיצד לגרום לסרטון אירוע להיראות מעניין ונשמע טוב

חלק מהאירועים כגון סמינרים וכתובות ציבוריות יכולים להיות די יבשים, וכמפיק וידאו, התפקיד שלנו הוא למצוא דרכים לגרום להם להיראות מעניינים ויזואלית מבחינת הקהל.

לגרום לאירוע להיראות מעניין מבחינה ויזואלית עבור הצופים ניתן להשיג במספר דרכים. ראשית, המקום שבו בחרת למקם את המצלמות שלך יכול להיות חשוב מאוד.

אם יש לך רק מצלמה אחת, וודא שהמיקום קדמי לנושא. זה יכול להיות מאחורי הקהל אבל כמה שיותר חזית ומרכזית כך ייטב. למרות שהמגיש פונה בעיקר לקהל שלפניו, מצלמה במיקום טוב מאפשרת מעורבות גם עם קהל הווידיאו. אם המצלמה ממוקמת בצד יש הרבה פחות מעורבות עם המגיש והקהל מרגיש פחות מעורב בתוכן.

במידת האפשר, מומלץ להשתמש במספר מצלמות. אם יש לך את היכולת להשתמש בשתי מצלמות, הצב את המצלמה השנייה בקדמת החדר מול הקהל. לפעמים אפשר לקבל עמדה מאחורי הבמה, רק בצד אחד של המרכז, אבל סביר להניח שהעמדה הזו תהיה בצד הבמה, מול הקהל.

הוספת זריקת קהל מוסיפה רבות לערך ההפקה של הסרטון וגורמת לצפייה מעניינת יותר. זה גם הכרחי אם המצגת כוללת רכיב שאלה ותשובה מהקהל בסוף המצגת.

אם ניתן להשתמש במצלמה שלישית, מקם אותה ליד המצלמה הראשונה הפונה לנושא. זה יכול לשמש לצילומים רחבים יותר כמו כיסוי לוח אורחים.

עריכה של צילום מרובה מצלמות יכולה להיות מאוד זמן רב, וניתן להימנע מרובם באמצעות מחליף וידאו כדי לעבור בשידור חי לקלטת.

כיום ישנם מספר מחלפים במחירים סבירים בשוק כגון סדרת Blackmagic ATEM, המאפשרים לך להזין מספר מקורות מצלמה.

אודיו הוא שיקול לא פחות חשוב כשחושבים על קהל הצופים שלכם. אין דבר מעצבן יותר כאשר אתה צופה בסרטון אירוע ושהמנחה מוריד את המיקרופון או גרוע מכך, הוא אינו מסוגל לשמוע את מה שנאמר כלל.

צמצום הסיכויים שזה יקרה דורש רק תכנון ייצור טוב.

הדרך הבטוחה ביותר לצלם את השמע היא מיקרופון כל פרזנטור או רמקול בנפרד באמצעות מיקרופונים דשיים אלחוטיים. זה מאפשר למציג להסתובב ועדיין להבטיח שמע טוב לצופים שלך.

לפעמים עדיף לא להסתמך על תיקון למערכת השמע הקיימת בחזית הבית. זה יכול להיות מוטרד ממכלול שלם של בעיות שיהיו מחוץ לשליטתך.

אתה יכול גם לבצע מיקרופון של הדוכן באמצעות מיקרופון צוואר ברווז באיכות טובה, בקש מהמגיש לא להזיז אותו! זה אידיאלי להחזיק במיקרופונים אלחוטיים במידת האפשר, אך אם לא, וודא שיש לך אורכים מתאימים של כבל מיקרופון כדי להגיע מהדוכן אל המצלמה שלך.

שימוש בתאורה נאותה הוא גם שיקול גדול. למרות שלרוב האולמות תהיה תאורת במה טובה, תמיד יהיה שימושי להצטייד בערכת תאורה בכוננות.

לאחר שחושבים על כל הצד הטכני של הדברים, הפנו את תשומת ליבכם כיצד ניתן לשפר את סביבת המצגת.

למרות שבדרך כלל כיוון האמנות אינו מהווה עניין שלך, חלק מהלקוחות ימצאו את זה מועיל אם יוצעו שיפורים. זה לא מאוד מעניין לראות מנחה מדבר מול רקע לבן אולי יש באנרים או רקע שניתן להשתמש בהם כדי לפרק את הרקע.

יש הרבה רכיבים שצריך לחשוב עליהם בעת צילום סרטון אירוע. הלקוח שלך ללא ספק יתרשם אם תעשה את זה מעניין מבחינה ויזואלית ככל האפשר.Source by John Hubbard

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.