כיצד לתמחר את המוצרים שלך כעסקי מסחר אלקטרוני

תמחור המוצרים שלך כבעל חנות מסחר אלקטרוני יכול להיות אחת העבודות הקשות ביותר שתעשה אי פעם בעסק זה. למרות שהמחירים לא תמיד מפריעים עסקאות לצרכנים, שכן לעתים קרובות הם לא מחפשים פשוט לקנות את המוצר הזול ביותר, זה תמיד חלק חשוב מהמשוואה.

בעיקרו של דבר, עליך להבין את האיזון הנכון של הרווחים ליחידה ואת מספר הרכישות האופטימלי. ישנן אסטרטגיות רבות לתמחר את המוצרים שלך ולעזור לך לבצע את האמור לעיל, אך הדרך הטובה ביותר היא לערבב לפחות 2 אסטרטגיות.

תמחור יכול באמת לגרום או לשבור את עסק המסחר האלקטרוני שלך, ולכן חשוב להשקיע כאן מספיק זמן כדי לתקן אותו. כמו כן, אל תשכח כי בהתאם לאסטרטגיה הכוללת שלך אתה יכול להוסיף טקטיקות אחרות לתמהיל כדי להגדיל את הרווח מכל לקוח ואת ערך חייו.

לפני שנצלול לאסטרטגיות, בואו נבהיר את העובדות שלנו קודם. עליך לדעת את הדברים הבאים לפני שתפתח אסטרטגיית תמחור או נוסחה:

1) השוליים של המוצרים שלך.

זה קל יחסית לביצוע. אתה מחשב את העלות של כל יחידה של מק"ט ספציפי (מעבר למחסן שלך וכל עמלות אחרות כלולות). לאחר מכן אתה מנסה מחירים שונים ופשוט פעל לפי הנוסחה הבאה:

(מחיר – עלות) / מחיר

נוסחה פשוטה זו תיתן לך את השוליים שלך עבור כל מוצר. בשום פנים ואופן אסור לשים מחיר על מוצר זה שמביא למספר שלילי.

2) עלות הפרסום.

האם אתה מתכוון לפרסם את המוצרים שלך? רוב הסיכויים שתעשה זאת וכנראה באינטרנט.

עליך להוסיף לעלותך את עלות הפרסום לקידום המוצר הספציפי הזה או פשוט לחלק אותו בין כל ה- SKU שלך.

לדוגמה, אם אתה מוציא 3,000 $ כל חודש ב- Google AdWords לקידום המוצרים שלך וחנות המסחר האלקטרוני שלך, עליך לחלק את זה בין כל המוצרים שלך באופן שווה.

מכיוון ששתי היסודות האלה לא יעלמו, בואו נעבור לכמה אסטרטגיות תמחור פשוטות לעסקי מסחר אלקטרוני ישנים וחדשים. זכור שאתה יכול להשתמש בכל אחד מהם או באופן אידיאלי בשילוב ביניהם. מה שעובד הכי טוב בשבילך יהיה תלוי במיקום שלך ובשוק, אל תעתיק אחרים בעיוורון.

אסטרטגיית תמחור 1: תמחור מבוסס עלויות

זוהי אחת מאסטרטגיות התמחור הפופולריות והפשטניות ביותר הן לחנויות מסחר אלקטרוני והן לחנויות קמעונאיות.

הדרך שבה היא עובדת היא פשוט לקחת את עלות היחידה כפי שזוהתה בשלב 1 (כולל הובלה ועלויות משתנות אחרות) ולאחר מכן פשוט להוסיף את השוליים הרצויים על גבי זה או סכום כסף קבוע ופשוט שאתה חושב שהוא אופטימלי. הסכום הכולל יהיה המחיר הסופי של המוצר.

2 האתגרים בגישה זו הם שאתה צריך להבין את העלות המדויקת של כל יחידה מבלי לשכוח עלויות ושאתה צריך לדעת את העלות הזו כדי להישאר מעליה במהלך פרומואים וכו '.

אם עסק מסחר אלקטרוני באמת הוריד את ההיבטים התפעוליים שלו בעסק, הוא יכול בקלות להשתמש בשיטה זו במינימום מאמץ.

כמה תקורות תוסיף תלוי בך, אך בדרך כלל, משכורות העובדים נשארו מחוץ למשוואה.

החלק המסובך השני הוא כמה רווח להוסיף. חלק ממנו יכול להתבצע מניסיון וחלק אחר (או החלק כולו) ממעקב אחר מחירי המתחרים המוכרים את אותם מוצרים או דומים.

תמחור גבוה מדי או נמוך מדי עלול להכשיל את המכירות שלך. בדיקת המתחרים שלך ביד תחילה ולאחר מכן באופן קבוע בעזרת תוכנה יכולה לעזור לך להישאר מעליהם.

אסטרטגיית תמחור 2: תמחור מונחה שוק

הרחבה מהקטע האחרון של האסטרטגיה הקודמת, אסטרטגיה זו נקראת גם אסטרטגיה מבוססת תחרות והיא גורמת למה שהמתחרים שלך עושים ובאיזה מצב השוק נמצא.

זוהי אסטרטגיה טובה למוצרים מבושלים ואם אתה יכול להתחרות על המחיר. בדרך כלל זה מזווג עם אסטרטגיית תמחור אחרת כמו תמחור מבוסס עלות מספר 1. בעיקרו של דבר, זה עוזר לך לזהות מתי להוריד את המחירים שלך כדי להשיג יותר מכירות, אך מבלי לפגוע ברווחיות שלך ממס '1.

לא רק זה אבל כשהמוצרים שלך נמוכים מדי, אתה יכול גם להעלות את המחיר הזה, להישאר הספק הזול ביותר ולסחוט את הרווח הנוסף הזה.

אסטרטגיית תמחור 3: תמחור מוכוון צרכנים

זה נקרא גם תמחור מבוסס ערך וזה בדרך כלל עבור מוצרים שאינם ממוצרים. במקרים אלה, הערך נמכר בדרך כלל והמחיר צריך להיות סביר.

לדוגמה, מוצר חידוש שאולי אין לו מתחרים ישירים יכול לעקוב אחר אסטרטגיית התמחור הזו, תוך הדגשת יתרונותיו על פני מוצרים ישנים או מתחרים אחרים.

סיכום

התמקדות אך ורק בהכנסות ובמספר המכירות עלולה להתגלות הרסנית אם אין לך אסטרטגיית תמחור מוצקה ורווחית. על ידי שימוש בכלי תמחור תוכל תמיד להישאר תחרותי ולצמוד לאסטרטגיית התמחור הנכונה תוכל לשמור על המכירות והרווחים שלך ימינה!Source by Alex Chaidaroglou

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *