כיצד לתפור מדיה חברתית למסחר אלקטרוני

המדריך שלך לשיווק במדיה חברתית במסחר אלקטרוני

נוכחות במדיה החברתית היא חיונית לבניית והגדלת המודעות למותג, הגברת התנועה לאתר שלך והגדלת לידים ומכירות.

אבל החשבונות שלך הם לא רק פלטפורמות לשיתוף תוכן ועיסוק במבקרים כדי להשיג מטרות אלה. מפייסבוק ועד אינסטגרם, מדיה חברתית יכולה להיות דרך עוצמתית לשווק את המוצרים והשירותים שלך לעוקבים שלך.

הקנדים הם משתמשי מדיה חברתית גדולים. דו"ח לשנת 2019 מצא כי 75% מהנשים ו -62% מהגברים משתמשים בו מדי יום. ולפי מחקר המגמה של מסחר חברתי ב- PayPal, 47% מהמשתמשים הקנדיים עושים קניות ברשתות חברתיות ומוציאים בממוצע 77 $ לחודש.

אך למרות הנתונים הסטטיסטיים הללו, בעלי עסקים קטנים רבים עדיין לא מבינים את הערך של שימוש בפלטפורמות הפופולריות הללו למכירה. לכן יצרתי מדריך זה: לא רק כדי לעזור לך להבין עד כמה חשוב שיווק במדיה חברתית של מסחר אלקטרוני, אלא לתת לך עצות ניתנות לפעולה להנעת תנועה, לידים ומכירות.

מכירה חברתית אורגנית

ראשית, חשוב להבין שיש הבדל בין מכירה חברתית, שימוש במודעות בתשלום ובעצם שימוש בפלטפורמה כשוק.

מכירה חברתית פירושה שאתה מתחבר באופן אורגני עם לקוחות פוטנציאליים ומטפח מערכות יחסים כדי להפוך אותם ללקוחות. מדובר בבניית מערכות יחסים ואמינות באופן טבעי על ידי הכרת הלקוחות הפוטנציאליים שלך.

אתה יכול לעשות זאת על ידי שאילת שאלות מרתקות, מענה מהיר לשאלותיהם ותגובה תמיד להערות או תלונות. ככל שאתה בונה יותר אמון ונאמנות, כך גדלים הסיכויים שלך להפוך חסיד ללקוח משלם.

לדוגמה, אחת מהלקוחות שלנו, רוז מארי סוונסון, שואלת שאלות מרתקות כדי ליצור קשר עם הקהל שלה.

נמכר בשוק מדיה חברתית

אולם מכירה בפלטפורמה או בשוק היא מעט שונה. המשמעות היא ניצול יכולות המכירה של הפלטפורמה כדי לשווק את המוצרים שלך באופן פעיל. להלן שתי דוגמאות.

חנויות פייסבוק

אם יש לך דף עסקי בפייסבוק, תוכל להשתמש חנויות פייסבוק. תכונה חדשה זו מאפשרת לך להוסיף מוצרים, לארגן אותם לקטגוריות שונות, לתקשר עם לקוחות ולראות נתונים סביב דברים כמו צפיות וקליקים.

ומכיוון שפייסבוק מחזיקה באינסטגרם, לקוחות יכולים גם לגשת לחנות שלך ב- IG. אנשים יכולים למצוא את חנויות הפייסבוק שלך בדף הפייסבוק העסקי או בפרופיל האינסטגרם שלך, או באמצעות מודעות פייסבוק או סיפורים.

קרא: מכירה במדיה חברתית מבלי להרחיק אנשים

מדיה חברתית היא אחד מכלי השיווק הטובים ביותר שיש: אתה יכול לצמוח ולהגיע לקהל גדול עם תוכן ומודעות, ואנשים שאוהבים ו/או עוקבים אחריך הם המעריצים שלך, כך שהם כבר קבוצת היעד שלך.

עם זאת, אנשים יכולים להיות עמידים למכירה בפלטפורמות אלה. אתה באמת צריך לגשת לזה בדרך הנכונה או שאתה יכול להרחיק את הקהל שלך, ולגרום להם לעקוב או שלא כמוך מכיוון שהם מצפים משיחה דו כיוונית ותוכן מרתק, שלא ישווקו אליהם.

קרא עוד באתר שלנו.

פוסטים שניתן לרכוש באינסטגרם

קנדה קיבלה את הפונקציונליות המגניבה הזו בשנת 2018, שמאפשרת לעסקים לתייג מותגים ומוצרים בפוסטים האורגניים שלהם באינסטגרם. הקהל שלך יכול להקיש עליו כדי לראות פרטים נוספים ולאחר מכן לחץ כדי לקנות את המוצר.

כדי לנצל את התכונה הזו, עליך להקים חשבון אינסטגרם עסקי. הפרופיל העסקי שלך חייב להיות מחובר לקטלוג פייסבוק.

שימוש במודעות בתשלום

בנוסף למכירה חברתית ומכירה בשוק, אתה יכול גם להשתמש במודעות כדי להעביר תנועה לדף החשבון או לאתר שלך.

בהתאם לסוג העסק הקטן שיש לך, תוכל לבחור להציג מודעות בתשלום ב:

• Facebookâ € ¨

• טוויטר â € ¨

• LinkedInâ € ¨

• Instagramâ € ¨

• מודעות Google/מודעות ברשת המדיה של Googleâ € ¨

• YouTube (ומיקומי מודעות בסרטון) â € ¨

זכור כי אינך צריך לדבוק בתמונות סטטיות בכל הנוגע לשימוש באפשרויות הפרסום בתשלום אלה. כשאתה משתמש בשיווק במדיה חברתית למסחר אלקטרוני, אתה יכול לשלב סרטונים במודעות שלך כדי להפוך אותם למרתקים יותר.

בתוך כל פלטפורמה יתכנו אפשרויות פרסום מרובות. לדוגמה, בפייסבוק תוכלו לבחור מתוך מודעות קרוסלה, מודעות מצגת, מודעות אוסף, מודעות Messenger …

דוגמה אחת היא המכולת הקנדית SPUD.ca שמשלבת מכירה חברתית (המציעה מידע בעל ערך) עם שיווק מוצרים במודעות הפייסבוק שלהם.

זה יכול להיות מאתגר לא רק להבין את כל פורמטי המודעות, אלא גם להגדיר ולנהל חשבונות ותקציבים. לכן לעתים קרובות הגיוני לשכור חברת שיווק מקצועית לעסק הקטן שלך.

לא משנה מדוע אתה שוקל מדיה חברתית למסחר אלקטרוני, חשוב להקדיש את הזמן והמאמץ כדי להבטיח שהתקשורת שלך לא תהיה מרתקת, אלא גם אמפטית. למידע נוסף על שימוש בשיווק אמפתי באתר שלנו.

אני מקווה שמדריך השיווק שלי ברשתות חברתיות ברשת המסחר האלקטרוני נתן לך קצת השראה למכור ביעילות את המוצרים והשירותים שלך!

להצלחת העסק שלך,

סוזןSource by Susan Friesen

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.