כיצד מסחר אלקטרוני משפיע על תעשיית המוזיקה

עסקי המוזיקה גדלו כל כך עם הופעת האינטרנט והנגישות שלו. הערכה ומודעות מוזיקלית חצו את הגבולות המשותפים של גזע ומדינה וז'אנר או דת.

קיבלנו והערכנו כל מיני מוסיקה ממקומות אחרים בעולם בעיקר בזכות זמינותה בכתות שונות של התקשורת. זה בתורו שינה את הדרך שבה אנשים ונקודות המבט שלהם לגבי תרבויות לאמצעי פתוח ופרגמטי יותר שבו כולנו חייבים לחגוג.

אבל עלינו להתחקות אחר ראשיתה של מאניה המוסיקה העולמית הזו. איך זה התחיל כשלמעשה המוזיקה כל כך הרבה זמן הוגבלה בקהל כל כך קטן שהביקורת שלה צונזרה בעיקר ונאסרה כשהתוכן היה שנוי במחלוקת או גדול מדי לזמנים. ברגעים אלה עלינו לחגוג את התכנסות המסחר האלקטרוני והתעשייה שהפכה את האינטרנט לשוק כללי ולבסיס לטיפוח כישרונות ופרספקטיבה עולמיים. עם פריחת הסחורה הניתנת להחלפה באינטרנט, עסק המוזיקה הרחיב את אופקיו לקהל מעריך רחב יותר אשר התחנך להביע ולשגשג בעזרת מסחר אלקטרוני. תנועה זו לא רק עוררה חלוקת רווחים שצמחה כעת לתעשיות המוזיקה הגדולות של זמננו, אלא גם היא סללה את הדרך לאמנים מקומיים נוספים שיהיו להם שינוי כדי להפוך אותה לגדולה בעסקי המוזיקה.

גילוי מאסטרי המוזיקה המחתרתית קיבל את ההזדמנות להוציא את התקליטים שלהם לאור עם הופעתם של להקות מסחר אלקטרוני ואינדי, והיה להם חלק ניכר מההזדמנויות להתפרסם, לשמוע ולרכוש באינטרנט. הפאות הגדולות של קמעונאות המוזיקה כגון iTunes, אמזון וכדומה אפשרו לשיתוף מוזיקה להיות נגיש ובמחיר סביר יותר, מכיוון שניתן כעת לרכוש שירים בנפרד לעומת רכישת האלבום הישן של כל האלבום על מנת לשמוע את השיר האחד הזה. . האריזה הקמעונאית של שיר בודד הוכיחה את עצמה כרווחית יותר לאמן ולחברת התקליטים מאשר המכירה הקשה יותר של האלבום כולו.

יתרון נוסף הוא המיידיות של זמינות מוזיקה זו. ברגע ששיר שודר ברדיו בפריים -פרק לוקח רק דקות ספורות עד שיר כזה כבר יכול היה לרכוש באינטרנט על ידי מיליוני אנשים ברחבי העולם. באמצעות מסחר אלקטרוני, אנו מסוגלים למכור מוזיקה בקצב מהיר כעת יותר מאי פעם. תעשיית המוזיקה הרווחית הזו עודדה יותר ויותר אמנים לפתח וליצור מוזיקה שניתן כעת לחלק בין קהל גלובלי שניתן לחנך ולתרבות לזירה חיובית לפיתוח כלכלי ולהערכה מוזיקלית.

אף על פי שהופעת קניות המוסיקה המקוונות הקטינה גם את עליית הורדות המוסיקה הבלתי חוקיות ללא פיקוח, היתרונות עולים על הפגיעות שעליהן צריך להתבסס על העלייה של תעשיית המוזיקה. מסחר אלקטרוני שיפר את מכירות המוסיקה בעשור האחרון מכפי שיא אי פעם.Source by Tina L Douglas

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *