כלי קיצור כתובות אתרים פופולריים לניצול בעדכונים או ציוצים ברשת החברתית

מדוע שמישהו ירצה לקצר כתובת אתר עבור היפר-קישורים כאשר כל כך קל להעתיק ולהדביק כתובות אתרים במסמכים ושדות מקוונים? חשוב על כתובות אתרים קצרות כינוי או כינוי עבור כתובת URL ארוכה יותר. שתי כתובות האתרים עוברות לאותו אתר באותה מהירות, אך אחת מהן דורשת פחות תווים ולכן הקלדה או העתקה/הדבקה דורשות פחות מאמץ. כתובות אתרים קצרות עוזרות לעדכונים באתרי רשתות חברתיות כמו פייסבוק, לינקדאין וטוויטר, שבהם משתמשים מקבלים מספר קטן של תווים כדי לספק עדכונים על מה שהם עושים או מעוניינים בהם. רוב כלי הקיצור של כתובות אתרים הם בחינם ודורשים רק חשבון לנתונים נוספים. ניתן להשתמש בכתובות אתרים קצרות לקידום בלוג, שליחת מאמרים מקוונים מעניינים ומתן גישה נוחה לתמונות או לסרטונים בכל אתר אינטרנט.

bit.ly הוא אחד הכלי הידוע ביותר לקיצור כתובות אתרים מכיוון שזהו מה ש Twitter השתמש במקור לקיצור אוטומטי של היפר -קישורים ארוכים והוא סוג הקישור שנוצר על ידי כפתורים חברתיים "הוסף זאת" בבלוגים ובאתרי מאמרים. למרות שטוויטר כבר מזמן לא מקצר קישורים למשתמשים, bit-ly עדיין פופולרי מכיוון שהוא מאפשר מעקב אחר נתונים סטטיסטיים של השימוש בקישורים הקצרים שלהם. לא משנה באיזה כלי רשת חברתית הקישור משמש, הוא יחזיר את מספר הקליקים לקישור ויציג אותו במחשב שבו הקישור נוצר במקור לזמן קצר על משתמש ללא חשבון. משתמשים שהקימו חשבון יכולים לקבל היסטוריה לתקופה ארוכה יותר ולראות דוחות מכל מחשב על ידי כניסה לחשבון שלהם. כדי ליצור קישור קצר, פשוט הזן את כתובת האתר הארוכה יותר בשדה המסומן ולחץ על כפתור קיצור. לאחר הצגת הקישור החדש, עבור אליו ותופיע תכונת העתקה ללוח כדי לשמור עותק שיודבק בשדות טקסט של רשת חברתית. למידע נוסף, תכונת סיור זמינה בתחתית דף הבית של bit.ly. הסיור הוא סדרה של דפי מידע על תכונות לקיצור, שיתוף, מעקב וניהול של קישורים וכן כלים מתקדמים. כל אפשרויות הסיור מציגות צילומי מסך קשורים.

is.gd הוא טוב מכיוון שיש לו כלי לדחיסת קישורים מהירים ללא הרבה אפשרויות אחרות בדף הבית שעשויות לבלבל משתמשים חדשים. עם זאת, תכונה מסודרת של שירות כתובות URL קצר זה היא היכולת להעתיק את הקישורים שלו ולאחר מכן להציב מקף (-) בסוף כתובת ה- URL הקצרה שלהם כדי לקבל מידע מקדים על דף האינטרנט המקושר לפני הלחיצה כדי להיכנס לאתר זה. הדבר עשוי למנוע ביקור באתרים שמפעילים קוד, אודיו או וידאו באופן אוטומטי באתר שאינו רצוי. דף התיאור של is.gd נותן גם רשימה טובה של אפשרויות שיש לקחת בחשבון לשימוש בכתובות אתרים קצרות. עבור לדף ההוראות כדי לגלות כיצד להשתמש בכלי זה בפלטפורמות שונות או בדף הטכני לפרטי API.

TinyURL.com הוא עוד כלי קיצור כתובות אתרים נפוץ המשמש ברשתות חברתיות רבות, למרות שהוא מתייחס לעצמו ככלי דוא"ל. הוא מאפשר יצירת כתובות URL מותאמות אישית וכן קישורים אקראיים ללא חשבון. כרגע הוא אינו מספק כל סוג של סטטיסטיקה על השימוש בכתובת אתר, אך בדוק את האפשרויות שהוא מספק בדף הבית.

URLfy הוא כלי קיצור כתובות אתרים פופולרי המשמש בציוצים. הזן את כתובת האתר הארוכה בשדה ולחץ על קיצור. הקישור הקצר יופיע כדי להעתיק/להדביק אותו לציוצים. אם תרצה כתובת URL קצרה מותאמת אישית, לחץ על האפשרות URL מותאם אישית כדי ליצור אותה. דף הבית מציג גם את חשבונות המדיה החברתית המובילים, כגון פייסבוק וטוויטר. שימוש בכלי זה להצגת הקישורים הנלחצים ביותר של המשתמש עשוי לצמצם את טיימר המחקר מידע נוסף על שירות זה עשוי להימצא בדף הבית שלו.

יישומים אחרים להקלת השימוש באינטרנט או ברשתות החברתיות עשויים לכלול כלי קיצור של כתובות אתרים שהמשתמש מגדיר או שנוצר באופן אוטומטי. כמה בודקים כוללים את HooteSuite (ow.ly) ו- StumbleUpon (su.pr). לרוב יהיה את השירות בדף הבית לחשבונות מחוברים. אם לא, בדוק את האפשרות עזרה, שאלות נפוצות או מידע על היישום כדי לראות אם הוא כולל כלי שירות זה או ממליץ להשתמש בכלי אחר.

סביר מאוד שכולם בפייסבוק, בלינקדאין ובטוויטר ראו כתובות אתרים קצרות בעדכונים שהתקבלו ולחצו על הקישור מכיוון שהוא הגיע ממקור מהימן. בדוק את האפשרות לקצר כתובת URL שנשמעת הכי טוב עבור רשתות או צרכי קישור אחרים והתחל להשתמש גם בכתובות אתרים קצרות יותר! זה עשוי להפוך את ההתרועעות דרך האינטרנט להרבה יותר קלה.Source by Shirley Lee

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *