מדוע אנו זקוקים לאבטחת אינטרנט?

רוב הזמן כאשר אנו מתחילים לתקשר באמצעות מחשב עם מחשב אחר, אנו לוקחים סיכון. סיכון זה עשוי להחמיר כאשר אין הגנה. לפיכך, בעזרת אבטחת האינטרנט, חשבון האינטרנט של המחשב והקבצים מהמחשב מוגנים מפני חדירה של משתמשים לא ידועים. בעיקרון, זה עובד היטב על ידי הגנה על המחשב באמצעות סיסמאות, שינוי הרשאות קבצים וגיבוי נתוני המחשב.

בכל הנוגע לשימוש במערכות IT, אבטחת האינטרנט חשובה מאוד למשתמשים העסקיים מכיוון שהיא גורמת להם להרגיש בטוחים ובטוחים מכל התקפות פלילי סייבר בידיעה שכאשר הם תוקפים את מערכת ה- IT, היא יכולה להיות רווחית מאוד. זה מרמז שמשתמשים עסקיים צריכים להיות ערניים מאוד מכל התקפות שעלולות להגיע אליהם. בעת קבלת ההחלטה כיצד לשפר ולשפר את המערכת, יש לשמור על האבטחה מדרישותיה.

לפני שאבטחת אינטרנט פועלת במלואה, היא צריכה להיות שוטפת בארבעת ההיבטים העיקריים שהם: בדיקת חדירה, זיהוי חדירה ותגובת שכיחות. כמו כן, יש לפעול בהתאם לחוק.

מספר תוכניות שימושיות מכילות תכונות בעלות כוונה זדונית מוסתרת. להלן חלק מהתוכניות:

• תוכנה זדונית היא המונח הכללי המשמש לכל תוכנה זדונית שתוכננה. הוא משמש בדרך כלל כדי לפגוע או לחדור לתוכנת מחשב או כל מכשיר ומערכת אחרים הניתנים לתכנות כגון מערכת המחשב הביתית או המשרדית, רשתות, טלפון נייד, מחשב כף יד, מכשיר אוטומטי, רובוטים או כל התקנים אחרים מורכבים מספיק.

• וירוסים הם תוכניות המאפשרות לשכפל מבנה או אפקט משלהם על ידי שילוב הקבצים או המבנים הקיימים במחשב חדור. יתר על כן, הוא בדרך כלל מכיל מטען זדוני או הומוריסטי שנועד לאיים או לשנות את הפעולות או הנתונים של המערכת או המכשיר המארח ללא הסכמה. הדוגמה הנפוצה לכך היא על ידי מחיקה או השחתה של המידע מבעליו.

• סוס טרויאני או טרויאני הן תוכניות הגונבות מידע, משנות אותו או גורמות לבעיות קשות במחשב או במערכת או במכשיר אחר שניתן לתכנות על ידי העמדת פנים שהם לא עושים דבר.

• תוכנת ריגול הינה תוכנות הפוקחות עין על הקשות או כל פעילות אחרת במערכת המחשב ומדווחות לאחרים על המידע ללא הסכמה.

• תולעים הן תוכניות המשכפלות את עצמן ברשת מחשבים נרחבת. לפיכך, היא גם מבצעת כמה פעולות זדוניות שיכולות בסופו של דבר להשפיע על כל המערכת של המשק.

• בוטים הם תוכניות שמשתמשות במשאב של מערכת מחשבים על ידי השתלטות עליה ברשת ללא הסכמה, ומעבירות מידע זה לאחרים השולטים בבוטים.

המושגים השונים לעיל יכולים לחפוף ולשלב אותם יחד. לפיכך, הטרמינולוגיות, כמו גם הסכנות הכרוכות בכך, מתפתחות ללא הרף.

בהגנה על המחשב או כל מכשיר/מערכת הניתנים לתכנות אחרים, בדרך כלל משתמשים בתוכנות אנטי -וירוס ותוכניות אבטחת אינטרנט כדי להימנע מכל תוכנה זדונית

תוכניות כאלה משמשות בדרך כלל לזיהוי וכיבוי וירוסים. בעת רכישת תוכנות אנטי וירוס באמצעות הורדה דרך האינטרנט, יש להיזהר מכיוון שלא כל התוכניות יעילות בהשוואה לאחרים במציאת וחיסול וירוסים או תוכנות זדוניות. בנוסף, בעת הורדת תוכנות אנטי וירוס דרך האינטרנט, קונים צריכים להיות זהירים מכיוון שאתרים מסוימים עשויים לומר שהם מספקים את ההגנה הטובה ביותר מפני תוכנות זדוניות, אך במציאות הם מנסים להתקין תוכנות זדוניות במחשב שלך על ידי העמדת פנים שהם משהו אחר. .Source by Tina L Douglas

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *