מהו דואר זבל וכיצד ניתן להימנע מכך?

מהו דואר זבל?

דואר זבל הוא כל הודעת דואר אלקטרוני המכילה פרסום מסחרי. ברוב המקרים, דואר זבל אינו מתבקש, נשלח בקנה מידה גדול במיוחד ומטריד את משתמשי הדוא"ל. ההערכה היא כי עד 95% מכל הודעות הדוא"ל הנשלחות הן דואר זבל מסוג כלשהו.

דואר זבל, כשם ששולחים את ההודעות, בדרך כלל רוכש רשימות של מקבלי דוא"ל או אוסף כתובות דוא"ל ממקומות שונים באינטרנט, כולל טפסי מידע וכן אתרים ציבוריים עם רישומי דוא"ל. בנוסף, דואר זבל יכול גם להשתמש בתוכנות מחשב ש"נחשות "באופן אקראי גם כתובות דוא"ל.

השפעות דואר זבל

פרט לעומס בתיבת הדואר הנכנס שלך ולהיות בזבוז זמן ומטרד, ישנן סיבות אחרות לכך שיש לשלוט בדואר זבל. קודם כל, דואר זבל הוא לרוב מקור לווירוסי מחשב. אנשים זדוניים שיוצרים וירוסים מסווים אותם לעתים קרובות כמיילים ממקורות פרסום לגיטימיים כדי לעודד משתמשים לפתוח או להוריד תוכן. שנית, דואר זבל משמש לרוב כנשק גניבה, הונאה או הונאה. הודעות דוא"ל המחקות חברות אמיתיות המבקשות את פרטי הכניסה שלך, הנתונים האישיים או פרטי התשלום שלך עולות כל יום לצרכנים תמימים.

הימנעות מדואר זבל

הדרך הקלה ביותר להגן על עצמך מפני כאבי הראש הקשורים לדואר זבל היא לדעת כיצד להימנע מכך כליל. להלן כמה מהטכניקות היעילות ביותר!

השתמש במסנן דואר זבל: רוב חשבונות הדוא"ל יציעו מסנן דואר זבל כלשהו. עם זאת, על המשתמש להפעיל תכונה זו ולהגדיר את הפרמטרים שלה. קח את הזמן כדי לוודא שמסנן דואר זבל קיים עבור כל חשבונות הדוא"ל וסקור או שנה את ההגדרות כדי להבטיח שהן יעילות. כמו כן, מכיוון שמופיע בתיבת הדואר הנכנס שלך דואר אלקטרוני שאתה מזהה כדואר זבל, קח זמן לסמן אותו כספאם במקום למחוק אותו.

צור כתובת דוא"ל חד פעמית: אם אתה חייב למסור את הדוא"ל שלך למקורות שיפרסמו אותו בפומבי, ימכרו אותו או שפשוט מוטלים בספק בכלל, זה רעיון מצוין שיהיה לך חשבון דוא"ל חד פעמי למטרה זו. בעיקרון, מדובר בדוא"ל המשמש רק לדואר זבל או הרשמות, ולא לדוא"ל חשוב או אישי.

יש לך כתובת דוא"ל ייחודית: כפי שצוין קודם לכן, דואר זבל רבים משתמשים בתוכניות שיוצרות באופן אקראי כתובות דוא"ל המבוססות על "ניחושים". בדרך כלל מדובר בדוא"ל נפוץ (כמו john.smith@emailserver.com). כדי להימנע מכך שהחשבון שלך "ניחש", השתמש בשילוב של אותיות ומספרים והפוך אותו לנדיר ככל האפשר.

בטל את המנוי: כאשר אתה נרשם לדברים שונים ברחבי האינטרנט, לעתים קרובות ניתנת לך ההזדמנות לבטל את סימון תיבת המנויים בדוא"ל. הרגל לעשות זאת בכל הרשמה שאתה מבצע. כמו כן, לחנויות מקוונות, סוחרים ומפרסמים רבים יהיו הנחיות בתחתית המיילים כיצד ניתן לבטל את ההרשמה אם תרצה בכך. פעולה זו תעזור להסיר את כתובת הדוא"ל שלך מרשימות דואר זבל רבות.

הסתר את זהותך/כתובת הדוא"ל שלך: אנשים רבים הופכים למטרה לדואר זבל מכיוון שהם מפרסמים באינטרנט, מצ'טטים ומבצעים פונקציות מקוונות אחרות כאשר כתובת הדוא"ל שלהם גלויה. בעת הערות על פוסטים בבלוג, פרסום בפורומים, צ'אטים או תקשורת אחרת ציבורית, אין לפרסם את כתובת הדוא"ל שלך, להשתמש בה בחתימה או ליצור שם מסך זהה לכתובת הדוא"ל שלך. אם עליך לספר למישהו את כתובת הדוא"ל שלך באתר ציבורי, השתמש בכתובת דוא"ל חד פעמית במקום בדוא"ל הראשי שלך.Source by Robert Stanek

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *