מהי אבטחת אינטרנט? – סקירה!

אם תמיד חשבת שאבטחת אינטרנט היא לא כוס התה שלך – תחשוב שוב. אתה בסכנה אם אתה מחובר לאינטרנט בכל דרך אפשרית! ניתן לפרוץ את הדוא"ל שלך; האקר יכול לקבל גישה למחשב שלך ולהשתמש בו לפעילויות בלתי חוקיות או יכול לפרוץ לאתר המסחר האלקטרוני שלך ולגנוב מידע שלא יסולא בפז וכן הלאה.

כל מיני איומים

וירוס אינו האיום היחיד שעומד בפניו בעת גלישה באינטרנט; זהו רק אחד מכמה סוגים של תוכנות זדוניות שיש. להלן מבט מהיר על מה שמפריע למשתמשי אינטרנט:

1. האקרים: האקרים מכל חלקי העולם מגיעים לאתרים השייכים לתאגידים, ארגונים, בנקים ואפילו ארגונים לא ממשלתיים כדי לשרת מניעים נסתרים. הם נוטים לגנוב מידע מסווג, מספרי כרטיסי אשראי ונתונים אחרים כדי להרוויח רווחים לא חוקיים. האקרים נשארים במקרה בחדשות באדיבות פריצה לאתרים פופולריים, משמיצים אותם או גונבים נתוני צרכנים.

2. תוכנות זדוניות: תוכנה זדונית היא שם כולל שניתן לווירוסי מחשב, סוסים טרויאניים, תוכנות ריגול ותולעים וכו '. כל תוכנות כאלה משבשות מערכות הפעלה, גונבות מידע ואף מסייעות להאקרים להשיג גישה בלתי חוקית לשרתי אינטרנט, מחשבים אישיים וכף יד. מכשירים.

3. הנדסה חברתית: הנדסה חברתית היא מערכת טכניקות המפתה אדם לחשוף את הסיסמה או את פרטי חשבון הבנק שלו, וכתוצאה מכך גניבה של מידע קריטי ו/או כסף עסקיים. שטף המיילים המזויפים הטוענים לזכיות מפלילות בלוטו או כאלה שבנקים מבקשים מאנשים להיכנס לתעודות הבנקאות המקוונות שלהם הם חלק מהנדסה חברתית.

הצורך בשעה הוא לזהות איומים אלה, ללמוד עליהם ולנקוט בפעולות מתאימות כדי להבטיח בטיחות בעת גלישה באינטרנט. עוד על טיפים לאבטחת אינטרנט לשמירה על בטיחות וקונספטים קשורים בחלקים מאוחרים יותר בסדרה זו.Source by Dinesh Dhiman

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *