מסחר אלקטרוני – החשיבות של מדיניות פרטיות

מדיניות פרטיות, הידועה גם כמדיניות ניהול מידע, היא הסכם בין מפעיל אתר למשתמש באתר הקובע כיצד המפעיל מתכוון להשתמש, לאסוף, לאחסן, לשתף ולהגן על הנתונים שהמשתמש משתף באמצעות אינטראקציות עם אתר אינטרנט. אפילו לפני קצת יותר מעשור, לחלק מהאתרים המסחריים לא הייתה מדיניות פרטיות, אבל כיום, כמעט לכל האתרים יש מדיניות פרטיות כזו. מדיניות זו, שאמורה להיות נפרדת מהסכם תנאי השימוש של האתר, היא הכרח מכמה סיבות שונות.

המדיניות יכולה לטפח שקיפות ואמון בין מפעילים ומשתמשים

בהקשר למדיניות הפרטיות, משתמשי האתר בדרך כלל רוצים לדעת שני דברים: איזה מידע האתר אוסף וכיצד נעשה שימוש במידע זה. שיטות עסקיות מומלצות מכתיבות שמפעילי אתרים יאפשרו למשתמשים לדעת את התשובות לשתי השאלות הללו ויאפשרו להם לדעת כיצד לשלוט בשימוש זה.

חלק מהאתרים מודיעים למשתמשים שהם פשוט אוספים מידע לשימוש עצמי, ואתרים אחרים מגלים שהם מספקים מידע זה לצדדים שלישיים בנסיבות מסוימות. מדיניות הפרטיות של eBay, למשל, אומרת למשתמשים שהיא לא "חושפת את המידע האישי שלך לצדדים שלישיים למטרות השיווק והפרסום שלהם" ללא הסכמתו המפורשת של המשתמש. המדיניות אומרת כי eBay עשויה לשתף מידע אישי לצדדים שלישיים כאשר הדבר נחוץ כדי למנוע הונאה או להשתמש בפונקציות הליבה של אתר eBay. ניתן לשפר את הגרסה המורחבת של מדיניות ידידותית הקורא של eBay על ידי יידוע ספציפית למשתמשים באילו נקודות שירות המידע נאסף וכיצד הוא משותף בכל נקודה.

אתר אינטרנט צריך גם לעדכן את המשתמשים בכל פעם שמדיניות הפרטיות משתנה. זה אמור ליידע את המשתמשים מתי המדיניות החדשה תיכנס לתוקף, והוא עשוי לאפשר למשתמשים להסכים לשינויים, במפורש באמצעות תיבת דיאלוג או במשתמע באמצעות המשך שימוש באתר.

הפוליסה יכולה לעזור להגן עליך מפני אחריות משפטית

למרות שאין חוק פדרלי כללי המתאר את דרישות מדיניות הפרטיות עבור אתרי אינטרנט שאוספים מידע ממבוגרים, קיימים מספר חוקי מדינה וחוקים פדרליים ספציפיים. לדוגמה, חוק הגנת הפרטיות המקוונת של קליפורניה משנת 2003 (OPPA) דורש שמדיניות הפרטיות של האתר חייבת להכיל מידע מסוים, כולל: "מידע מזהה אישי שנאסף, קטגוריות הגורמים שעמם ניתן לשתף מידע מזהה אישי זה, והתהליך עבור הודעה למשתמשים על שינויים מהותיים במדיניות הפרטיות החלה." חוק הגנת הפרטיות המקוונת של ילדים (COPPA) מחייב מפעילים לשמור על מדיניות פרטיות אם האתר מופנה לילדים מתחת לגיל 13 או אוסף ביודעין מידע מילדים מתחת לגיל 13.Source by Darin M Klemchuk

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.