מסחר אלקטרוני והתיישנות מתוכננת

שמעת פעם על המונח 'התיישנות מתוכננת'? לפני 1920 יוצרו מוצרים שלעתים קרובות עמדו במבחן הזמן. הם היו יציבים, לעתים קרובות מעובדים בעבודת יד ובסופו של דבר היו הטובים ביותר בערכם לטווח ארוך.

הבעיה הייתה היעדר לקוחות חוזרים. אתה מבין, אתה יכול לקבל את כל הלקוחות המרוצים בעולם, אבל אם לא היית יכול לגרום להם לחזור כלקוחות, אורך החיים של העסק שלך נשאר בספק.

בשנות ה-20 וה-30 החלו עסקים לאמץ את תהליך ההתיישנות המתוכנן. המשמעות של זה לצרכנים הייתה בסופו של דבר שהמוצרים שהם קנו לא יחזיקו כל כך הרבה זמן מכיוון שחלקים תוכננו בכוונה להתבלות.

בעצם, חברה תקבע כמה זמן היא רוצה לפרסם את חיי המוצר (כלומר מכונת כביסה לעשר שנים) ואז תרכוש מוצרים בזול ככל האפשר כדי להגיע או לחרוג מעט מתוחלת החיים של המוצר.

על ידי צמצום הזמן בין החלפת מוצרים החלו החברות למעשה לראות עלייה במכירות החוזרות לטווח ארוך. אמריקה התרגלה לצורך בהחלפה. למעשה, אם נמשיך לקיצוניות המודרנית, כמעט נתאכזב אם לא נוכל להחליף פריטים נפוצים מעת לעת.

בעולם המסחר האלקטרוני הפונקציונליות של התיישנות מתוכננת יכולה להיות מרכיב חשוב בקביעה איזה סוג של מוצרים תסחוב. לדוגמה, אם אתה מפתח עסק סביב מוצר מבוקש מאוד בעל תוחלת חיים ממושכת, תזדקק להרבה יותר לקוחות בטווח הארוך מאשר אם תבחר במוצר מבוקש מאוד ולעיתים קרובות מוחלף על ידי לקוחות קיימים.

לדוגמה, למכשירים אלקטרוניים יש את היכולת להחזיק מעמד זמן רב יותר ממה שהם משמשים בדרך כלל, אך רוב הצרכנים יחליפו אותם כאשר הדור הבא של המכשיר ייחשף. במקרה זה התיישנות מתוכננת מתאפשרת עקב דרישת הצרכנים לפונקציונליות מוגברת.

עסק שפותח סביב נרות הוא דוגמה לצורך בכמות גדולה יותר של לקוחות. אלא אם לקוח מדליק נר בכל לילה, הצורך בנרות נוספים פוחת, לא משנה כמה הנרות יפים או ריחניים. במקרה זה דגש על נרות כמתנות עשוי לאפשר ללקוחות קיימים להפוך ללקוחות חוזרים.

מאמר זה לא נועד לעודד אותך לחפש סוג אחד של מוצר על פני אחר, אלא כדי למשוך את תשומת לבך לדינמיקה הכרוכה בדפוסי רכישה של פריטים מסוימים. זה גם נועד להדגים שלאורך החיים של השימושיות של הפריט יש השפעה על האופן שבו אתה צריך בסופו של דבר לשווק את המוצר.Source by Scott Lindsay

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.