שימוש ב-VPN כדי להצפין את תנועת האינטרנט שלך

עם יותר ויותר אנשים מבלים חלק גדול מחייהם באינטרנט בימים אלה, הפרטיות הופכת לדאגה עבור משתמשים רבים. לעתים קרובות אנו שולחים מידע באימיילים ובצ'אטים של הודעות מיידיות (IM) שנשנא שישוחרר לרשות הציבור. למרבה הצער, נקודות חמות WiFi ציבוריות, בתי קפה אינטרנט ואפילו ספריות ציבוריות חשופים להפרות אבטחה וגניבה של תעבורת האינטרנט שלך. שלא לדבר על כך שלממשלות שונות ברחבי העולם יש לעתים קרובות חוקים המאפשרים לרשויות אכיפת החוק לפקח על כל תעבורת האינטרנט המועברת שלך.

VPN להגברת האבטחה

עבור המשתמשים המודעים לאבטחה ולפרטיות בחוץ, אינך צריך לגור במערה כדי להימנע מסביבות שעלולות להיות מסוכנות הללו כדי להשתמש באינטרנט. אתה יכול להשתמש במה שמכונה רשת פרטית וירטואלית (VPN) כדי לנתב בצורה מאובטחת את כל תעבורת האינטרנט שלך מהמחשב שלך ליעד הסופי שלו. VPN זה פועל כמנהרה וירטואלית עבור הנתונים שלך לעבור באופן פרטי, ומצפין כל סיביות ובייט לאורך הדרך.

שימוש ב-VPNs כדי לגשת למשאבים גיאוגרפיים מרכזיים

אחד היתרונות הנוספים של שימוש ב-VPN כזה כדי לנתב את תעבורת האינטרנט שלך דרכו, הוא ששרת ה-VPN, שיוצר עבורך את המנהרה, יציג את כל האתרים או השירותים שבהם אתה מבקר את כתובת ה-IP של השרת שלו. המקום שבו זה שימושי במיוחד, הוא כשאתה מחוץ לארצות הברית ומנסה לגשת לשירות מקוון שמגביל את השימוש בו לתושבי ארה"ב בלבד, או שהוא חסום על ידי המדינה ממנה אתה מתחבר. כלומר, בסין, חומת האש הגדולה של סין של הממשלה חוסמת גישה לאתרים פופולריים בארה"ב כמו פייסבוק ויוטיוב.

לפעמים זה אולי לא מדינה, אבל אולי אפילו הרשת של האוניברסיטה שלך לא תאפשר לך לגשת לאתרים חיצוניים מסוימים. כל עוד אתה מסוגל להתחבר ל-VPN שלך, תוכל לעקוף הגבלות כאלה.

בחירת ספק VPN

כדי למלא את הביקוש, יש יותר ויותר חברות המספקות שירותי Virtual Private Network תמורת תשלום חודשי. יש לי ניסיון אישי בשימוש ב-HMA, StrongVPN ו-Witopia. הייתי מדרג אותם גם בסדר האיכות הזה. אם אתה מעוניין לגשת לשירותים מקוונים של מדינה מסוימת, כל הספקים לעיל מציעים שרתי VPN מרובים הממוקמים גיאוגרפית שתוכל להתחבר אליהם. אין לצפות לשלם יותר מ-$100 לשנה עבור שירות כזה.

בעיות במהירות VPN

אני מאמין שבעיות המהירות בעת שימוש ב-VPN תלויות מאוד בספק ה-VPN שתבחר. השיטה שבה משתמשת החברה ל"מנהור" של הנתונים שלך ולהצפנתם מקצה לקצה, יכולה להוסיף תקורה מוגברת של מנות לכל שידור נתונים שאתה מבצע. מצד שני, לפחות HMA מתיימרת לדחוס עבורך כמה מנות נתונים, מה שיכול אפילו להאיץ את השידורים יותר מאשר אם לא היית משתמש ב-VPN.

מבחינה גיאוגרפית, אתה צריך לצפות לפיגור מוגבר אם אתה ניגש למחשב של השכן שלך דרך VPN ולא בלי. אם כי אם אתה ניגש בעיקר לאתרים במיקום בצד השני של העולם, מעבר דרך שרת VPN קרוב יותר למיקום זה אמור להאיץ את העניינים עבורך באופן כללי. הסיבה לכך היא שהנתונים שאתה שולח ומקבלים מועברים בדרך כלל בין שרתים רבים ושונים כדי להגיע אליך. עם זאת, בעת שימוש ב-VPN, נוצר מסלול ישיר יותר.

VPN לשקט נפשי

לסיכום, ה-VPN מציע אבטחה מוגברת, פרטיות ובמקרים מסוימים מהירות עבור כל תעבורת האינטרנט שלך. אם אתה יכול לשים ערך על המידע והאבטחה שלך, אני בטוח שהעלות של VPN לשנה היא הרבה פחות.Source by Leon Stafford

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *