15 שיטות עבודה מומלצות להגנה על האתר שלך מפני תוכנות זדוניות ופריצות סייבר

ככל שהאקרים גדלים מהר יותר, רבים יותר ויעילים יותר, חברות רבות מתקשות להגן על אתרי האינטרנט שלהן מפני איומי סייבר. הסטטיסטיקה לא משקרת:

• יותר מ -360,000 קבצים זדוניים חדשים מזוהים מדי יום

• היו בשנת 2017 1,188,728,338 התקפות על מחשבים

• נזקים לעסקים עקב פשיעה בסייבר צפויים להגיע ל -6 טריליון דולר עד 2021

• ההוצאה הגלובלית לאבטחת סייבר תעלה ככל הנראה על טריליון דולר בין 2017 ל -2021

המספרים המדהימים הללו מדגימים בבירור מדוע ארגונים חייבים להפוך את אבטחת האתר לעדיפות קריטית. קיימים סוגים שונים של מתקפות סייבר ותוכנות זדוניות. חשוב שכל מחלקת IT תבין את הסיכונים הבאים: וירוסים ותולעים, תוכניות טרויאניות, אורזים חשודים, כלים זדוניים, תוכנות פרסום, תוכנות זדוניות, תוכנות כופר, מניעת שירות, פישינג, סקריפטים בין-אתרים (הזרקת SQL), התקפת סיסמה בכוח זרוע, וחטיפת הפעלה. כאשר ניסיונות הפרת סייבר אלה מצליחים (מה שכן לרוב), הדברים הבאים יכולים להתרחש:

• השחתת אתר – תוכן לא רצוי המוצב באתר שלך

• אתרים מופעלים במצב לא מקוון (האתר שלך יורד)

• נתונים נגנבים מאתרים, מאגרי מידע, מערכות פיננסיות וכו '.

• הנתונים מוצפנים ומוחזקים לצורך כופר (התקפת תוכנת כופר)

• שימוש לרעה בשרת – העבר דואר זבל לדואר אינטרנט, לשרת קבצים לא חוקיים

• שימוש לרעה בשרת – חלק מהתקפת מניעת שירות מבוזרת

• שרתים שהופקעו לא מכוונים לביטקוין וכו '.

בעוד שחלק מהתקיפות מהוות איומים קלים בלבד כמו אתר איטי, התקפות רבות גורמות לתוצאות חמורות כגון גניבה גדולה של נתונים חסויים או כישלון בלתי מוגבל באתר כתוצאה מתוכנת כופר. עם זאת בחשבון, להלן 15 שיטות עבודה מומלצות שמחלקת ה- IT שלך צריכה לנצל כדי להגן על הארגון שלך מפני תוכנות זדוניות ופריצות סייבר.

1. שמור את התוכנה שלך מעודכנת.

חשוב שתעדכן את מערכת ההפעלה, היישומים הכלליים שלך, תוכנות האבטחה נגד תוכנות זדוניות ותוכנות האבטחה באתר עם התיקונים וההגדרות העדכניים ביותר. אם האתר שלך מתארח על ידי צד שלישי, וודא שהמארח שלו הוא בעל מוניטין ושומר על התוכנה שלו מעודכנת גם כן.

2. הגן מפני התקפות scripting חוצות אתרים (XSS).

האקרים יכולים לגנוב אישורים ועוגיות התחברות מהמשתמשים כאשר הם מצטרפים או נרשמים על ידי הכנסת JavaScript זדוני לקידוד שלך. התקן חומות אש והגנות מפני הזרקות של JavaScript פעיל לדפים שלך.

3. הגן מפני התקפות SQL.

על מנת להתגונן מפני האקרים המזריקים קוד נוכל לאתר שלך, עליך תמיד להשתמש בשאילתות פרמטריות ולהימנע מ- Transact SQL סטנדרטי.

4. אימות נתונים כפול.

הגן על המנויים שלך על ידי דרישת אימות מצד הדפדפן וגם בצד השרת. תהליך אימות כפול יסייע לחסום הכנסת סקריפטים זדוניים באמצעות שדות טופסים המקבלים נתונים.

5. אל תאפשר העלאת קבצים לאתר שלך.

עסקים מסוימים דורשים מהמשתמשים להעלות קבצים או תמונות לשרת שלהם. הדבר מהווה סיכוני אבטחה משמעותיים מכיוון שהאקרים יכולים להעלות תוכן זדוני שיסכן את האתר שלך. הסר הרשאות הפעלה לקבצים ומצא משתמשים אחרים לשיתוף מידע ותמונות.

6. שמור על חומת אש חזקה.

השתמש בחומת אש חזקה והגבל את הגישה החיצונית רק ליציאות 80 ו -443.

7. שמור על שרת מסד נתונים נפרד.

שמור שרתים נפרדים לנתונים ולשרתי האינטרנט שלך כדי להגן טוב יותר על הנכסים הדיגיטליים שלך.

8. יישום פרוטוקול Secure Sockets Layer (SSL).

תמיד רכשו תעודת SSL שתשמור על סביבה מהימנה. אישורי SSL יוצרים בסיס לאמון על ידי יצירת חיבור מאובטח ומוצפן לאתר שלך. זה יגן על האתר שלך מפני שרתים הונאים.

9. קבע מדיניות סיסמאות.

יישם מדיניות קפדנית של סיסמאות וודא שממלאים אותן. לימד את כל המשתמשים על חשיבותן של סיסמאות חזקות. בעיקרו של דבר, דרוש שכל הסיסמאות יעמדו בתקנים אלה:

• האורך הוא לפחות 8 תווים

• לפחות אות גדולה אחת, ספרה אחת ותו מיוחד אחד

• אין להשתמש במילים שניתן למצוא במילון

• ככל שהסיסמה ארוכה יותר, כך אבטחת האתר חזקה יותר.

10. השתמש בכלים לאבטחת אתרים.

כלי אבטחת אתרים חיוניים לאבטחת האינטרנט. ישנן אפשרויות רבות, הן בחינם והן בתשלום. בנוסף לתוכנה, ישנם גם דגמי Software-as-a-Service (SaaS) המציעים כלי אבטחה מקיפים לאתרים.

11. צור תוכנית תגובה לפריצה.

לפעמים מערכות האבטחה נמנעות למרות ניסיונות ההגנה הטובים ביותר. אם זה יקרה, יהיה עליך ליישם תוכנית תגובה הכוללת יומני ביקורת, גיבויי שרת ופרטי יצירת קשר עבור אנשי תמיכת ה- IT שלך.

12. הגדר מערכת יומן פעילות backend.

על מנת לאתר את נקודת הכניסה לאירוע תוכנות זדוניות, ודא שאתה עוקב אחר נתונים רלוונטיים, כגון ניסיונות התחברות, עדכוני דפים, שינויי קידוד ועדכוני תוספים והתקנות.

13. שמור על תוכנית גיבוי בטוחה.

יש לגבות את הנתונים שלך באופן קבוע, בהתאם לתדירות העדכון שלהם. ניתן להשיג גיבויים יומיים, שבועיים וחודשיים. צור תוכנית התאוששות מאסון המתאימה לסוג העסק שלך ולגודל שלך. הקפד לשמור עותק של הגיבוי שלך באופן מקומי ומחוץ לאתר (פתרונות רבים מבוססי ענן זמינים), המאפשרים לאחזר במהירות גרסה ללא שינוי של הנתונים שלך.

14. הכשיר את כוח האדם שלך.

חובה שכולם יוכשרו למדיניות ולנהלים שהחברה שלך פיתחה על מנת לשמור על בטיחות האתר שלך והנתונים ולמנוע התקפות סייבר. נדרש רק עובד אחד ללחוץ על קובץ זדוני כדי ליצור את ההזדמנות להפרה. ודא שכולם מבינים את תוכנית התגובה ויש להם עותק שלה הנגיש בקלות.

15. ודא שהשותפים והספקים שלך מאובטחים.

העסק שלך עשוי לשתף נתונים וגישה עם שותפים וספקים רבים. זהו מקור פוטנציאלי נוסף להפרה. ודא שהשותפים והספקים שלך פועלים לפי שיטות העבודה המומלצות לאבטחת האינטרנט שלך, כדי לסייע בהגנה על האתר שלך ועל הנתונים שלך. ניתן לעשות זאת באמצעות תהליך הביקורת שלך, או שאתה יכול להירשם כמנוי לחברות אבטחת תוכנה המציעות שירות זה.

אפילו מערכת מחשבים מתקדמת ניתנת להורדה מהירה על ידי תוכנות זדוניות מזיקות. אל תתמהמהו ביישום אסטרטגיות האבטחה שלעיל. שקול להשקיע בביטוח סייבר כדי להגן על הארגון שלך במקרה של הפרה חמורה. אבטחת האתר שלך מפני פריצות ומתקפות סייבר היא חלק חשוב בשמירה על בטיחות האתר שלך ועל העסק שלך.Source by Emily Verbeck

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.