4 קטגוריות של מסחר אלקטרוני

מסחר אלקטרוני או מסחר אלקטרוני הן עסקאות או תנאי מכירה אחרים המתבצעים באופן אלקטרוני. זה כולל רכישה, מכירה והחלפת סחורות או שירותים לצורך החלפת כסף באמצעות רשתות מחשבים כגון האינטרנט. בניגוד לאמונה הרווחת, מסחר אלקטרוני לא קיים רק באינטרנט. למעשה, מסחר אלקטרוני כבר קיים ועושה טוב בעסקאות עסקיות בין עסקים משנות ה -70 באמצעות EDI (מחלף נתונים אלקטרוני) באמצעות VANs (Value-Added Networks). ניתן לחלק את המסחר האלקטרוני לארבע קטגוריות עיקריות B2B, B2C, C2B ו- C2C.

• B2B (עסקים לעסקים)

B2B בהחלט עוסק בחברות שעושות עסקים אחת עם השנייה. דוגמה לכך היא יצרנים שמוכרים את המוצר שלהם למפיצים, והסיטונאים מוכרים אותו לקמעונאים. לפיכך, התמחור יכול להתבסס על מספר ההזמנות ולעתים קרובות ניתן יהיה להתייחס אליו.

• B2C (עסק לצרכן)

עסק לצרכן כולל בדרך כלל מכירת מוצרים ושירותים לציבור הרחב או לצרכנים באמצעות קטלוגים תוך שימוש בתוכנות עגלת קניות. B2B יכול בקלות להרוויח הרבה כסף; מצד שני, B2C הוא מה שחשוב באמת אצל לקוח ממוצע בכל הנוגע למסחר האלקטרוני בכללותו. בעזרת מסחר אלקטרוני, אתה יכול בקלות לרכוש דברים רבים בו זמנית מבלי לקיים אינטראקציה אנושית. דוגמה לאלה אם אתה מתקשה למצוא ספר, כשאתה צריך לרכוש מערכת מחשבים מתקדמת בהתאמה אישית, או למצוא טיול הכל כלול מהשורה הראשונה לאי גן עדן טרופי. לפיכך, מסחר אלקטרוני יכול לעזור לך לרכוש את המוצרים בו זמנית.

• C2B (צרכן לעסק)

דוגמה ל- C2B היא כאשר צרכן מפרסם את הפרויקטים או המטלות שלו באינטרנט ובאתר האינטרנט. הצרכן קובע תקציב מקוון שבו בתוך שעות רבות חברות בוחנות את הדרישות הדרושות לצרכן ולאחר מכן מציעות על הפרויקט. היא מעצימה את הלקוחות ברחבי העולם על ידי מתן שטח המפגש והפלטפורמה לעסקה מסוימת זו.

• C2C (צרכן לצרכן)

דוגמה טובה מאוד ל- C2C היא eBay. זה המקום שבו הצרכנים מוכרים את המוצרים שלהם לצרכנים אחרים באמצעות הצעות מחיר. כך, מי שמציע את המחיר הגבוה ביותר יכול לקנות את המוצר. דוגמה נוספת היא האתרים המציעים מודעות מסווגות בחינם, מכירות פומביות ופורומים בהם הצרכנים יכולים לקנות ולמכור מוצרים לצרכנים אחרים. הם משתמשים ב- PayPal ככלי למערכת תשלומים מקוונת שבה הם יכולים לשלוח ולקבל כסף בקלות באמצעות האינטרנט.

ישנה צורה נוספת של מסחר אלקטרוני שהיא מסחר אלקטרוני B2E או עסק לעובד. כאן, חברות משתמשות ברשתות פנימיות כדי להציע לעובדיהן מוצרים ושירותים באינטרנט. ייתכן שהוא לא בהכרח מקוון באינטרנט.

צורות המסחר האלקטרוני הנוספות הן G2G (ממשלה לממשלה), G2E (ממשלתי לעובד), G2B (ממשלתי לעסקים), B2G (עסקים לממשלה), G2C (ממשלה לאזרח) , C2G (אזרח לממשלה). עסקאות אלה כרוכות בעיקר מול הממשלה, החל מרכש ועד הגשת מסים לרישום עסקים ועד חידוש רישיון. עדיין יש הרבה קטגוריות אחרות שקיימות אבל אז הן נוטות להיות מיותרות.Source by Tina L Douglas

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *