5 סיכוני אבטחת סייבר משמעותיים שעסקים צריכים לחשוב עליהם

בשנים האחרונות נצפה כי עסקים רבים נפגעו במהירות מהתקפות סייבר מסוגים שונים. חברות ממשיכות להיות בלחץ גדול ושואפות לשמור על המידע שלהן מאובטח. כמה מסיכוני האבטחה הנפוצים שעסקים ממשיכים להתמודד איתם פורטו להלן:

1. גורם אנושי וחשיבה תגובתית של אנשים: העובדים העובדים בעסק יכולים להוות בסיס מרכזי לאיומי סייבר מכיוון שהם מועדים יותר לפתוח מיילים מתחזים או להוריד קישורים שעלולים להתברר כתוכנות זדוניות. יתר על כן, ההנהלה ברמה העליונה או אנשים ברמת C יהיו פחות מועדים להפוך למקורבים זדוניים. בשל כך דאגה רצינית להתעללות בזכויות על ידי עובדים ברמה נמוכה יותר שכיחה יותר כשהם הופכים למקורבים זדוניים וצריך לנקוט באמצעים כדי להתגבר על בעיה זו.

2. אמצעי הגנה על סיסמאות ממלאים תפקיד חיוני: עסקים צריכים להיות מודעים במיוחד לכך שהם צריכים לנהל את כל החשבונות העסקיים החשובים עם אימות סיסמה דו -גורמי כך שלא ניתן לפרוץ אותו בקלות. צריך לשנות ולתחזק את הסיסמה הזו אחת ל -30 או 45 יום כדי לשמור אותה בטוחה יותר והרחק מכל התקפות אבטחה.

3. יש צורך בתשתיות הזדקנות וניהול דרמטי של תיקון: בנוסף לסיכוני האבטחה לעיל, חומרה יכולה להיות גם בעיה מרכזית מכיוון שמחזור החיים של רוב המכשירים הופך לקצר יותר ויותר בימים אלה. רכשו חומרה חדשה בלבד שיכולה לעדכן עדכונים כך שניתן לדאוג לגורם ההזדקנות. התקפות אחרונות כמו התפרצויות WannaCry ו- Petya הדגישו את החשיבות של עדכוני תוכנה סדירים שיש לקחת בחשבון. אפילו עבור Eternal Blue, זה אפשר לתוכנה הזדונית להתפשט בתוך רשתות ארגוניות ללא כל אינטראקציה של משתמשים, מה שהופך את ההתפרצויות הללו לאירוניות במיוחד. התקריות לעיל אכן מראות את החשיבות של הגנה על מערכות פגיעות והתיקון הוא דרך מרכזית לעשות זאת.

4. קושי באינטגרציות נתונים: מעניין לציין שכמות הנתונים הזורמת בארגון עלולה מסיבות להציף כל אחד מכיוון שהוא מכיל מידע מאוד קריטי. ייתכן שמדובר בעובדים, שותפים, בעלי עניין, נותני שירותים וכו 'אך שילוב מקורות נתונים שונים הוא חיוני להבנה ברורה של הסיכונים השונים הכרוכים בארגון או מחוצה לו.

5. היעדר תכנית התאוששות אבטחה נכונה: רוב העסקים עדיין אינם מודעים לסיכונים הטמונים באבטחת סייבר וחסרים תכנית מתאימה להתגבר על מצבים כאלה. הם צריכים לנסח תוכנית המכילה את הפעולות שניתן לנקוט כאשר יש מתקפת סייבר ובכך תוכל למזער את הסיכון במהירות וביעילות ולחסוך מידע או הפסדים כלכליים אחרים.

כיצד עסקים יכולים להגן על עצמם?

פתרונות מסוימים כמו SecOps מספקים חווית לקוח מעולה יחד עם אבטחת סייבר חזקה. למוצר אבטחה זה יכולות של פעולות מאובטחות תוך התמקדות במתן חווית לקוח חלקה. גישה ספציפית זו של אבטחה וחוויה יחד מוצאת את האיזון הנכון בין קלות חוויית המשתמש לבין האפקטיביות של הגנת האבטחה. פתרונות אלה מכסים את כל מחזור חיי התוכנה, החל מעיצוב מאובטח ועד בדיקות אבטחה בפיתוח ו- QA, הגנה עצמית על אפליקציות וניטור במוצר ותיקון. אבטחה מאפשרת הזדמנויות עסקיות חדשות בנוסף לסייע בהגנה על אנשי החברה, הנתונים והמערכות שלך. ענן אבטחה מושג באמצעות ביצוע אסטרטגיות מסוימות לאימוץ ענן עם דגש מיוחד על אבטחה ופרטיות כדי לשפר את כל הפעולות ולהפוך אותן לאבטחות.Source by Srini Bayireddy

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.