YouTube Verses VMS

כולנו יודעים ששיתוף סרטונים לפני כמה שנים היה משימה קשה מאוד. היה לנו ציוד מתוחכם כגון מצלמות וידיאו, מצלמות דיגיטליות וכו' כדי להקליט קטעי וידאו של דיוק מוחלט, כמו גם באיכות ללא רבב. עם זאת, הבעיה התרחשה כאשר היה צורך לשתף את הסרטונים האלה עם אנשים אחרים. זה כנראה המקום שבו שירותים כגון YouTube, MMS וכו' פרצו למקום על מנת לפתור את הבעיות הנ"ל.

כפי שכולנו יודעים, יוטיוב היא פלטפורמת שיתוף וידאו שכבשה את העולם בסערה. ברור שאפשר להעלות סרטונים לחשבון היוטיוב שלהם ולשתף אותו עם כמה חברים שרוצים. הוא משתמש בטכנולוגיית Adobe Flash Video ו-HTML כדי להציג מגוון רחב של תוכן וידאו, כולל קטעי סרטים, קטעי טלוויזיה וסרטוני מוזיקה, כמו גם תוכן חובבני כגון בלוגים וסרטונים מקוריים קצרים. חלק מהטלפונים החכמים מסוגלים לגשת לסרטוני YouTube, תלוי בספק ובתוכנית הנתונים. YouTube Mobile הושק ביוני 2007. הפרוטוקול שהוא תומך בו הוא RTSP.

VMS:

אז עכשיו שהזכרנו על VMS? מה זה? במה זה שונה מיוטיוב? בוא נגלה.

VMS ראשי תיבות של Video Messaging Service. הוא תומך בפלטפורמת Java ויכול לפעול בכל רשת, פלטפורמה או פרוטוקול. עם מוצר היי-טק זה ניתן להעביר תקשורת אודיו ויזואלית לכל טלפון נייד, אייפון, בלקברי ומחשבים אישיים בו זמנית. SMS פשוט הנפוץ מאוד בעולם של היום יוכל להעביר הודעת אודיו-ווידאו מקודדת למכשיר הנמען ולשחק מייד בנגן המדיה המתאים באמצעות תהליך הורדה פרוגרסיבי (סטרימינג). אמצעי השידור יהיה האינטרנט בשימוש נרחב. טלפון נייד עם הפעלת GPRS (General Packet Radio Service) או מחשב בעל קישוריות לאינטרנט יוכלו לבצע את השירות.

הפניה פשוטה (נראית כמו כתובת URL) נשלחת למשתמש הנייד כ-SMS. למעשה זוהי צורה מקודדת של סרטון שהמשתמש לא צריך לחפש או לדפדף בו. המשתמש יכול לנגן ישירות את הסרטון שהוא מקבל כ-SMS. לפיכך, רכיב הגלישה והחיפוש הוא חינמי לחלוטין. היתרון הוא שזה גוזל פחות זמן וניתן לשלוח סרטון ממוקד לנמען באופן מיידי בצורה נטולת טרחה.

אין מגבלת גודל של כל קובץ וידאו או קובץ מצורף שנשלח דרך המוצר החדש שהומצא. זה יכול גם למזג כל פרסומת אודיו ויזואלית עם תוכן וידאו המשודר כ-SMS, מה שאומר שניתן למזג מספר וידאו לפני השידור. כמו כן, אין צורך להוריד קובץ ולבזבז מקום במכשיר שלהם מכיוון שהוא פועל בסטרימינג מתקדם. בהמשך אם רוצים יחד עם ה-SMS, הסרטון יכול להישלח גם לתיבת הדואר הנכנס. זה לא זה, כל מילה, אקסל, pdf או ppt מצורף יכול להישלח גם.

עכשיו ההבדל החשוב…

במקרה של VMS שירות זה מתמחה יותר עבור מכשירי אינטרנט ניידים ואחרים ופועל באמצעות SMS פשוט. עם זאת, במקרה של YouTube זוהי מערכת העלאה בודדת שבה אחרים צריכים ממש לבקר באתר כדי לבדוק את הסרטון. כמו כן, YouTube אינו תואם לכל הטלפונים הניידים, בעוד שבמקרה של VMS כל מכשיר שתומך בחיבור GPRS יכול לשתף כל סרטון. כמו כן, YouTube תומך רק בפרוטוקול RTSP ואילו VMS אינו תלוי בפרוטוקול. המשמעות היא אם המכשירים שלך משתמשים בפרוטוקול RTSP, HTTP, RTMP או MMS, הם יפעלו על הכל. הבדל עיקרי נוסף הוא שבמקרה של הראשון לא ניתן לאחד סרטון בנייד. זו הסיבה שבנייד אתה אף פעם לא רואה שום פרסומות ביוטיוב אולם במקרה של האחרון ניתן למזג ולהפעיל מספר סרטונים.

אז למה YouTube כל כך פופולרי?

YouTube פועל משנת 2005 בעוד VMS הוא חדש יחסית ולא יותר מדי אנשים מודעים לכך. לפיכך, לאחרון יש עוד דרך ארוכה לעבור לפני שהוא באמת ייבדק ויעשה בו שימוש על ידי אנשים ברחבי העולם. הנושא המשותף היחיד ששתי הטכנולוגיות זקוקות לו הוא זה של חיבור לאינטרנט. שבלעדיו אף אחד מהם לא יעבוד.Source by Partha S Goswami

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.